ERDEK YİNE YENİDEN “HÜSEYİN SARI” DEDİ

ERDEK YİNE YENİDEN “HÜSEYİN SARI” DEDİ
MİLLET İTTİFAKI ADAYI HÜSEYİN SARI TOPLAMDA 4.DÖNEMİNİ KAZANARAK ERDEK TARİHİNDE BİR REKORA İMZA ATTI.

Erdek’te merakla beklenen 31 Mart 2019 Mahalli seçim sonuçlarında sürpriz çıkmadı ve Erdek Halkı yine Hüseyin Sarı dedi. Başkan Sarı, Erdek Belediyesi tarihinde toplamda 4. kez Belediye Başkanı seçilerek, bir ilki daha gerçekleştirdi.
Millet İttifakının adayı Hüseyin Sarı gerçekleştirilen seçimde aldığı 11.304 oy ve % 52,11 oran ile seçimin galibi oldu ve yeniden başkan seçildi.

Cumhur İttifakının adayı Turan Gün ise oldukça iyi bir performans göstermesine rağmen, aldığı 9.925 oy ile % 45,75 oranda kaldı. Erdek Belediye Meclisinde ise CHP-İyi Partiden oluşan Millet İttifakı aldığı 11.284 oy ve % 52,58 oran ile yine mecliste üstünlüğü sağladı. Ak Parti ve Mhp’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı Belediye Meclisinde aldığı 9.608 oy ile % 44,77 orana sahip oldu. BAŞKAN

SARI: “SEÇİM BİTTİ DOSTLARINIZI ARKADAŞLARIMIZI KIRMAYALIM”
Erdek’te tamamlanan seçim sonrasında Cumhuriyet Meydanında binlerce vatandaşımıza seslenen Başkan Sarı, tüm Erdek Halkına teşekkür ederek, kazanılan başarı ile yeni dönemde daha çok çalışmaya devam edeceklerine vurgu yaptı. Sarı konuşmasının devamında, seçim sürecinde yaşananların herşeye rağmen sonunda iyilerin, mutlaka kazanacağını gösterdiğini söyledi. Seçimin artık bittiğini, Erdek’te herkesin dost, arkadaş, akraba olarak yarından itibaren hayatına devam etmesi gerektiğini hatırlatan Başkan Sarı, konuşması sonrasında halktan gelen talep üzerine, davullar ve meşaleler eşliğinde Cumhuriyet Meydanından, Hükümet Caddesi, Adnan Menderes Caddesi, Havuzlu Meydan, Pazar Caddesi ve yeniden Cumhuriyet Meydanı istikametinde coşkulu bir yürüyüş yapıldı. (Haber/foto:Erdek Doğuş Gazetesi-M.Issızlar-İ.Şahin-A.Halat)