post-title Yılmaz, Marmara Adası´na 7/24 hızlı feribot sözü verdi

Yılmaz, Marmara Adası´na 7/24 hızlı feribot sözü verdi

Yılmaz, Marmara Adası´na 7/24 hızlı feribot sözü verdi

Yılmaz, Marmara Adası´na 7/24 hızlı feribot sözü verdi

Yılmaz, Marmara Adası´na 7/24 hızlı feribot sözü verdi

Seçim çalışmaları için Marmara Adası´nı ziyaret eden Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Ada´da 7/24 hızlı feribot hatları kuracaklarını, oluşturacakları Mermerciler OSB´si ile de ekmeğini taştan çıkaran işçilerin tüm haklarını koruyacaklarını söyledi.
Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı ve teşkilat üyeleri ile Marmara Adası´nda vatandaşlarla bir araya gelip projelerini anlattı. Marmara Belediye Başkan Adayı Süleyman Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kuz ve MHP Marmara İlçe Başkanı Özkan Öztürk´ün de eşlik ettiği seçim çalışmasında, taş ocağında çalışan işçiler ziyaret edildi.
Madenciler, sanayiciler ve kamyon kooperatifi üyeleri ile buluşan Yılmaz, vatan, millet, bayrak ve devlet derdiyle kurulan Cumhur İttifakı´na, hep birlikte sahip çıktıları için teşekkür etti.

Marmara Adası´nın eşsiz güzelliklere sahip olduğuna vurgu yaparak sözlerine başlayan Yılmaz, kıyı düzenlemeleri ile halkın kaliteli ve rahatlık içerisinde zaman geçireceği alanlar üreteceklerini söyledi.

Erdek – Marmara kıyı turizmini canlandıracaklarını da belirten Yılmaz, “Erdek-Narlı-Tuzla-Paşalimanı-Avşa-Marmara Adalar arasında 7/24 hizmet verecek hızlı feribot hatları ile turizm aksını oluşturacağız” dedi.

İstihdama ve ilçenin gelişimine büyük katkı sağlayacak Marmara Adası Mermerciler OSB´yi kuracaklarının müjdesini de veren Yılmaz “Marmara Adası´nda vatandaşlarımızın ekmeğini taştan çıkardığını biliyoruz. Türkiye´de ve dünyanın farklı yerlerinde Marmara Adası´ndan çıkan taşlar sanat eserlerine dönüştüğünü de biliyoruz. Bizler bu taş ocaklarında çalışan arkadaşların hukukunu korumaya ve gerçek manada güçlü Türkiye´nin alt yapısını oluşturmak için geldik” dedi.

Marmara Adası´nda kalkınma hamlesi başlatacaklarına dikkat çeken Yılmaz, “Marmara Adası´nda taş ocaklarında çalışan arkadaşlarımız var birde özel sektörde turizm alanın da çalışan arkadaşlarımız var. Biz sanayicimizin hayatını kolaylaştırıp burada çalışan emekçilerimiz daha iyi şartlar altında çalışmalarını sağlamak istiyoruz. Gelen turistlere iyi ortamlar sağlayalım ki hem gelen turistler memnun kalsın hem de Ada´mızda yaşayan vatandaşlarımızın ve esnafımızın yüzü gülsün. Adalarımızı dünyaya tanıtmak istiyoruz.” dedi.

10 yılların eksikliklerini tamamlayacaklarını ifade eden Yılmaz, “Biz bu yola gönül koyduk. Marmara Belediye Başkanımız Süleyman Aksoy, buradaki bizim temsilcimiz olacak ve Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanındayız. Bundan önceki 5 yılda maksimum düzeyde yatırım aldı bizden de alamaya devam edecek. Biz sadece Ada´da yaşayan nüfusa göre değer vermiyoruz jeopolitik konumuna göre, sanki 300 bin kişi yaşıyormuş gibi değer veriyoruz ve ona göre yatırım planlamalarımızı yapıyoruz. Allah´ın izniyle sizlerin destekleriyle 31 Mart Yerel seçimlerinde seçilirsek buralara muazzam hizmetler getireceğime söz veriyorum.” diyerek sözlerine ekledi.

Haber: Yeni Erdek Gazetesi

Yükleniyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.