Yeniden Beraberiz

Uzun bir süredir sizlerden uzak kaldım, Sizlerden ayrı kaldığım dönemde Erdek’te turizm sektörünün eksikliklerini ve yapılması gerekenleri daha iyi görme şansım oldu. Bunları yavaş yavaş sizlerle paylaşacağım.

Bugün geçtiğimiz yazı bir değerlendirelim istedim. Aslında Erdek’e nisan ayından itibaren turist gelmeye başlıyor. Yeter ki siz konaklama tesisinizde iyi hizmet verin tesisinizin reklamını iyi yapın.  Geçen yıl bulunduğum konaklama tesisine nisan ve mayıs ayında birçok yerli ve yabancı turist geldi inanması biraz zor ama yabancı turist sayısı yerli turisti geçti bile denilebilir. Gelen misafirlerin çoğuda  geyet mutlu ayrıldılar. ( bu konuyu uzun uzun anlatacağım başka bir yazıda)

Fakat Erdek’teki tesisler Ege ve Akdeniz’de bulunan tatil köyleri gibi her türlü eğlence,spor aktiviteleri gibi hizmetleri veremediği için gelen misafirler tesis dışında gezecek, vakit geçirecek alternatifler arıyorlar.

Eğlence sektörü ne yazık ki özellikle yaz başı yok denecek kadar az olanlarda yetersiz.

Tarihi eserlerimiz var ama ne yazık ki ne tanıtımını yapabiliyoruz nede sergiliyebiliyoruz. Ağır aksak Yapılan kazılardan azda olsa birşeyler çıkıyor, ama gelen turist nasıl gidecek , nasıl görecek, nasıl bilecek?

Zeytinliada ise yılan hikayesine döndü.

2012 yılında 3-4 kez haberi yapildı, Şu tarihte açılıyor, Bu tarihte açılıyor, 2013 yazıda bitti hala bekliyoruz. inşaallah önümüzdeki yıllarda görürüz.

Bu Yazda Erdek’te hiç bir etkinlik yok, Tanıtım reklam yok

Yani civar il ve ilçelerin sayfiye yeri olmaya devam turizm yok yani…

Bu kış Erdek’te zeytinde yok . Allah hepimize kolaylık versin Erdek’i ekonomik olarak zor bir kış bekliyor.

Ama pardon bu kış yerel seçimler var. Bakalım seçim ekonomisinden Erdek’e ne kadar pay düşecek, Kimlere neler verilecek? Kimlerin Ne kadar kredi kartı borcu, faturası ödenecek?, Ekmek arası ne kadar olacak?

Ne vaadler ne sözler verilecek?

Yarın Görüşmek üzere

Gürcan Kanaoğlu

Diğer yazıları