Haketmiyoruz demekki

Haketmiyoruz demek ki!

hak etmiyoruz demekki

Ne yapmalı bilmiyorum susmak istiyorum ama susamıyorum, biliyorum ki bunları yazdığım için pek çok işten oluyorum , Pek çok şey kaybediyorum veya kaybettiriliyorum diyelim,  ama yapılanları ve yapılmayanları gördükçe susamıyorum işte,  sakın ha beni siyasi biri olarak görmeyin hiç bir siyasi parti ile veya lideri ile alakam yoktur. Bundan sonrada pek olacağını tahmin etmiyorum eskiler bilir bir zamanlar Erdek’te yerel radyo bile açtım işlettim her şeyini kendi imkanlarımla yaptım , o zamanlarda bile kimsenin bayrağı olmadım. Erdek’in radyosu olmaya çalıştım, radyonun geliri yok gibiydi  dükkan sermayemi yedim, artık radyoya verecek bir şey kalmayınca kapatmak zorunda kaldım. Erdek’te siyasi sistemi ondansın bundansın sistemine hiç girmedim ben esnaftım herkesin işini yapmalıydım ve elimden geldiğince yapıyordumda.

AMA Baylar ve Bayanlar Erdek uçurumdan aşağı uçuyor , gemi batıyor , düşüyor hatta bunları söylediğim pek çok kişi batıyor değil batmış diyorlar.
Erdek sanki eski Amerikan filmlerindeki gibi o bölgeyi ele geçirmek isteyen büyük adamlar o bölgede işsizlik , kavga , güvensiz bir ortam oluşturup  o bölgedeki binaların ve arazilerin  fiyatlarını düşürüp her tarafı satın alırlar o bölgeyi ele geçirirler yani  aklıma geliyor bu kadar kötü gidişatın sebebi acaba buralarda değerli bir maden mi var? Yada sanayii bölgesi gibi bir şey mi düşünülüyor.
Daha önce eski bir yazımda vermiştim Google raporlarını yine bu sayfanın altına yerleştireceğim bakabilirsiniz. Bu raporu ben çizmiyorum Google’dan online gelmektedir. Rapor 2004 yılı ile 2012 yılları arasındaki Erdek kelimesinin aranma hacmini vermekte raporda gördüğünüz gibi 2004 yılından 2008 yılına kadar dik bir çıkış yapmış Erdek 2009 yılından itibarende aynı şekilde bir iniş yapmış yani çakılıyor. işletmeciler ve şirket sahipleri bu grafikten daha iyi anlarlar ve O yazımdada anlattığım gibi ERDEK İFLAS EDİYOR… Eski dönem çok iyi işler yaptı diyemem fakat festivaller, konserler, bir çok etkinlik yapılıyordu. Hiç bir Turizm fuarı kaçırılmıyordu.

3 senedir doğru düzgün ne yapıldı turizm için bulabilir misiniz? Para yok para yok para yok

Hiç bir yerde Erdek’in adı sanı geçmiyor. Geçen Facebook’ta bir afiş vardı İstanbul’da Erdek’in reklamını yaptık diye , yazıyı okuyunca ne kadar mutlu oldum ,Hem hava atmak için hemde araştırmak için merak ettim bende bu parasızla telefon parasına kıydım İstanbul’da yaşayan yaklaşık telefon rehberimdeki 50-60 kişiyi aradım , Facebook listemden online olan 30-40 kişiye sordum fakat hiç biri Erdek’le ilgili hiç bir yerde metro, metrobüslerde, iett otobüslerinde böyle bir reklama rastlamadıklarını söylediler. Turnikelerin yanındaki afişten başka bir yerde varmıydı acaba?
Sahil deseniz hani televizyonda bir yarışma vardı 100 kişiye  sorduk diye Erdek’tede 100 kişiye sorduk %99′u panayır diyor.
“Bana verdiğiniz değerli görevim süresince Erdek‘e hakkettiği hizmeti, dürüst, tarafsız, ilkeli ve çok çalışarak getireceğime söz veriyorum”
Aslında çok fazla bir şey söylemeye gerek yok her şey ortada hak etmiyoruz demek ki!
Bugünlük bu kadar
Gürcan KANAOĞLU