Hadi Gelin Erdek Hayali Kuralım…

Hadi Gelin Erdek Hayali Kuralım…

Bazen boş kalıp keyfim yerinde olduğunda hayal kurmayı severim. Az önce bilgisayar başında canım hayal kurmak istedi.
Hadi gelin Erdek hayali kuralım.

Birden bire güzel ilçemize sihirli bir değnek dokunmuş olsun.
Bu ilçenin de usta mı usta, bilgili mi bilgili, becerikli mi becerikli bir belediye başkanı olsun…

Kendi partisinden veya diğer partilerin belediye meclis üyelerinin hepsi ile beraber Erdek için çalışıyorlar, İlçeye bir şeyler katabilmek, partili partisiz tüm vatandaşların işlerini çözmek için uğraşıyorlar. Tüm meclis üyeleri güzel ilçemize değer katabilmek için iktidarda olan hükümetten, Bakanlardan, Milletvekillerinden, Büyükşehir’den bir şeyler yatırımlar kopartmaya çalışıyorlar. Hatta bazı gün ve gecelerde hep beraber buluşup neler yapabileceklerini planlıyorlar.

Altyapı çalışmaları tamamlanmış, (bu yıl başlayacak) ilçemiz ve sokaklar o kadar temiz ki elinde sigarası biten izmaritini yere atamıyor utanıyor. Yeni gelen misafirler bu sokakları deterjanla mı yıkıyorsunuz diye soruyorlar.

i

 

Yeni 4-5 yıldızlı bir kaç otel ve tatil köyü yapılmış, otelcilerimizin hepsi otellerinin tadilat ve bakımlarını yaptırmış hiç bir otelden şikayet gelmiyor, Eski düşük yatak kapasiteli otelciler birleşip güçlü birer turistik tesise dönüşmüşler, gelen turistlerin hiç biri evlerine dönmek istemiyorlar.  Yeni kültür ve eğlence mekanları açılmış kış aylarında bile hafta sonları İstanbul’dan Bursa’dan Erdek dolup taşıyor. Sinemamız, tiyatromuz bile var. Sadece deniz kum değil Kapıdağ’da da konaklama tesisleri açılmış dağ turizmi yapıyoruz.  Otellerin doluluk oranları yıl içerisinde yüzde 90’larda.

Bu arada Marinamızda yapılmış Lüks tekneler yer kapabilmek için bekliyorlar, marina etrafında bir çok eğlence ve balık restaurantlarında rezervasyon yaptırmadan yer bulabilmek imkansız.

Turizm sektöründe o kadar çok şeye ihtiyaç var ki işsiz kimse kalmamış, kahveler bomboş çoğu kapanmış, herkes işinde gücünde, kimse kimse ile ilgilenmiyor, dedikodu yapacak vakitte yok, dedikodusu yapılacak insanda yok. Sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak fabrikalar, atölyeler iş yerleri açılmış şehrimizin ihtiyaçlarını karşılıyorlar hatta başka yerlere ürettiklerini satıyorlar herkes refah içerisinde herkesin yüzü gülüyor ve mutlu, suç oranı o kadar düşük ki emniyet güçleri işsizlikten canları sıkılıyor.

Esnaf hep güler yüzlü ve yardım sever, bir çok restoranın, lokantanın, cafenin fiyatları tabelalarda yazıyor, kimse ben kazıklandım demiyor. Burada yaşayan halk turizmi o kadar sevmiş ki, gelen hiç bir turistin zarar görmesini üzülmesini istemiyor, kötü hizmet veren esnafı onlar dışlıyorlar zaten yazının başında da dedim ya belediye başkanı ve meclis  üyeleri , zabıtalar böyle şeylere hayatta izin vermezler. Ama çoğu esnaf dert yanıyor işler bitmiyor ki bizde yurt dışında bir yerlere tatile gidelim.

Sizde mutlu oldunuz değil mi… Olamayacak şeylerin mi hayalini kurdum.
“Aman dur, böyle hayal mi olur, böyle memleket mi olur, sen aldın nerelere götürdün bizi” diyesiniz geldi…
Tamam tamam vazgeçtim…
İnanın benim de içim daraldı, tansiyonum, şekerim yerinden oynadı…

Yine de Seni seviyorum ERDEK…

Gürcan Kanaoğlu

not: Yorumlarınızı pardon sizde hayallerinizi sayfanın altına yazın…