Erdek’te Seçim Heyecanı Başlıyor.

 

Malumunuz üzere yerel seçimler yaklaşıyor, Yerel seçimler Erdek için özellikle bu sene çok önemli , seçim önemli olmaz mı? Tabii ki her seçim önemli fakat bu yerel seçim biraz daha farklı gözüküyor bana.

Seçim tarihi yaklaştıkça seçimin heyecanı da yavaş yavaş artıyor.  Her seçimin içinde bulunan şartlara göre rekabeti ve heyecanı farklılıklar göstermiştir.

Erdek’te de bu heyecanı ve rekabeti yaşayacağız. Adaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Erdek’te üç aday yarışacak gibi gözüküyor.Açıklanan adaylar  CHP Erdek Belediye başkan adayı Hüseyin Sarı , MHP Erdek Belediye başkan adayı Z. Haluk Nazlıoğlu , üçüncü aday Ak Partiden olacak ama Erdek Ak Parti Belediye başkanlığı için ise daha aday açıklanmadı, bakalım son haberlere göre galiba Başbakan ve ekibi bu hafta sonu ilçeler için son kararlarını verip pazartesi açıklamalarını yapacaklar.

Seçime giren adayların artılarını eksilerini projelerini vaadlerini ,kim Erdek’e daha faydalı işler yapabilir? Kim kimi destekliyor? Kim hangi aday için ne dedi? Erdek ünlüleri hangi adayı destekliyor?   Erdek cemaatleri hangi adayın yanında? Bende bir aday gibi Kişi kişi dükkan dükkan gezip yorumlarınızı alacağım.

Benim yorumlarımla sizlere burada aktarmaya çalışacağım tabii bu yazacaklarım benim yorumum ve düşüncelerim olacak daha öncede yazılarımda söylediğim gibi her şey Erdek için elimden geldiğince tarafsız  yazılarımı yazılarımı yorumlarımı yapmaya çalışacağım ,son karar sandıkta sizin Erdek için iyi düşünün son kararınızı 30 Martta sandıkta verin.

Adaylar ile ilgili yazılarımın bir kısmını hazırladım fakat hem daha zamanımız olduğunu düşünüyorum hemde daha üçüncü aday belirlenmediği için biraz daha bekleyelim. (çıkacak üçüncü adaya göre bazı yazılarda değişiklik yapabilirim belki) 🙂

Ancak en büyük temennim seçimlerin herkes açısından bir huzur ve güven ortamında gerçekleşmesidir.

Gürcan Kanaoğlu

Diğer yazıları