Üniversiteli gencin sır ölümü

İzmir’in Bornova ilçesinde, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Simge Tutuğ, kaldığı 6’inci kattaki öğrenci evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Herhangi bir not bırakmayan Tutuğ’un cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için otopsiye gönderildi.

Olay, saat 02.00 sıralarında, Kazım Dirik Mahallesi 220 Sokak 213 numarada meydana geldi. Ege Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi olan 20 yaşındaki Simge Tutuğ ile birlikte yaşadığı kız arkadaşı, dün akşam bir süre salonda vakit geçirdi. Ardından Tutuğ, odasına geçti. Gecenin ilerleyen saatlerinde ikilinin bir arkadaşı eve misafirliğe geldi. Bunun üzerine Tutuğ’un yanına giden ev arkadaşı, misafirleri olduğunu söyleyerek kendisini salona çağırdı. İddiaya göre, ısrara rağmen “Benim için uyuyor dersin. Canım gelmek istemiyor” diyen Tutuğ odasından çıkmadı, arkadaşı da salona gitti.

HASTANEYE KALDIRILDI, KURTARILAMADI
Bir süre sonra binanın dışından gelen gürültü üzerine pencereye koşan evdekiler, Simge Tutuğ’u kanlar içinde yerde hareketsiz yatarken gördü. Durum, polis ve sağlık ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine gelen acil yardım ekipleri Simge Tutuğ’u ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Tutuğ, kurtarılmadı.

Arkadaşlarının sözlü ifadesine göre, psikolojik sorunlar yaşadığı belirtilen Simge Tutuğ’un, ailesiyle dün akşam yaptığı telefon görüşmesinde tartıştığı öğrenildi. Yapılan kontrolde, herhangi bir intihar notuna rastlanmadığı, Tutuğ’un odasında ise çok sayıda antidepresan hap bulunduğu, odasının balkon kapısının açık olduğunun görüldüğü belirtildi. Simge Tutuğ’un cesedi kesin ölüm nedenin belirlenebilmesi için otopsiye, İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.