Turan Gün’den Açıklama

Erdek Cumhur ittifakı Belediye başkan adayı Turan Gün seçim süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

“Değerli Hemşehrilerim;

Güzel ilçemiz Erdek için kader seçimine az bir süre kaldı. Seçim süreci boyunca verdiğimiz sağduyu mesajlarımıza, 31 Mart akşamına kadar devam edeceğiz. Gittiğimiz her yerde, çaldığımız her kapıda ve gönlüne dokunduğumuz her hemşehrimize söylediğimiz gibi, tekrar söylüyoruz. Erdek hepimizin. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, davamız ve tek düşüncemiz Erdek olsun.
İlk günlerde verilen mesajların iyi niyetli olduğu düşüncesiyle, aynı görüşleri paylaştığımızı belirtmiş ve Erdek siyasi tarihinin son 20 yılında yaşanan siyasi kavgaların sona ermesi için samimi görüntüler ve söylemlerde bulunmuştuk.
Ancak, son günlerde yaşanan ötekileştirme, uslup tarzının değişmesi ve kavga siyasetinden beslenme beklentileri, Erdek’te sıkıntı yaratacak bir düzeye ulaştı.
Bizler Cumhur ittifakı adayları olarak, seçim sürecinde olası negatif düşüncelere ve kavgaya karşı olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz.
Biliyorum ki seçim heyecanı ile özellikle genç arkadaşlarımız, zaman zaman agresif tutumlar içerisine girebilirler.
Ben ve diğer adayın yapması gereken bu tür olaylara fırsat vermemektir.
Sağduyunun hakim olduğu, ötekileştirmelerin yapılmadığı, siyasete kavganın bulaşmadığı ve önümüzdeki yıllara da örnek olacak bir seçim süreci geçirmek, benim ve arkadaşlarımın en çok dikkat ettiği hassas konumuzdur.
Erdek’te yaşamayı seçmiş, Giritli, Çerkez, Boşnak, Muhacır, Pomak, Kürt, Laz, Roman ve diğer etnik kökenlere sahip vatandaşlarımızı ayırt etmeksizin kucaklıyoruz.
Yerli-Yabancı kavramı kullanmadan, Erdek’te yaşayan herkes bizim Ablamız, Abimiz, Amcamız, Teyzemizdir.
Biz birlikte büyük bir Aileyiz.
Bu vesile ile 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçiminin Erdek’imize hayırlı olmasını diler, desteklerinizi beklerim.
Sevgi, Saygı ve Muhabbetle”

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayınız
Turan GÜN