Rüzgar kızlar yine kürsüde

Balıkesir’de dün düzenlenen 2012/2013 Sezonu Okullar Arası Yıldız Kızlar Kros İl Şampiyonluğunda Erdek 18 Eylül Ortaokulu il şampiyonu oldu.
Şampiyonaya 18 Eylül Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Niyazi Gülhan’ın yönetiminde katılan 18 Eylül Ortaokulu yıldız kız kros takımı öğrencilerinden Rümeysa Öztürk, Buse Özel, Aleyna Çakmak, Yeşim Tanrıverdi ve Cansu Sarı göstermiş oldukları üstün çaba ve gayretleri ile okullarını İl Şampiyonu yaptı.
18 Eylül Ortaokulu’nun Balıkesir İl Şampiyonu olmasıyla, Türkiye Şampiyonluğu Finalleri’ne katılma hakkı kazanan sporcular, 20 Mart 2013 tarihinde Samsun, Mersin, Kütahya, Kocaeli, Erzurum ve Diyarbakır illerinden birisinde Bölge-Grup Şampiyonluğu mücadelesi verecekleri öğrenildi.
Sporcularımız, 20 Mart 2013’teki bu şampiyona da ilk üçe girerse bu kez 30 Mart 2013 tarihinde Denizli ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonluğu Finalleri’ne katılıp, Türkiye derecesi yapmak için ter dökecekler.
Konuyla ilgili açıklama yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Niyazi Gülhan, kendilerine destek veren Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız, Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Aysan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ceylan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şaban Abacı, 18 Eylül Ortaokulu Müdürü Zeki Bay, 18 Eylül Ortaokulu Aile Birliği ile Emekli Subay Gazeteci-Yazar Erhan Göçmen ve takımındaki bütün öğrencilerine teşekkür etti.
haber: Yeni Erdek Gazetesi