İstifa yok!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, MHK Başkanı Zekeriya Alp ile yaptığı toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

Yıldırım Demirören, toplantılarıyla ilgili olarak medyada çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaparak başladığı açıklamasında; “Öncelikle şunu söyleyeyim, sabahtan beri yaptığımız toplantıda maalesef televizyon kanallarında doğru olmayan haberlerle yanıltıldı. Zekeriya Hocamla birlikte ne yemek yedik, ne buluştuk. Yönetim kurulu en üst kuruldur, aşağıda MHK, Tahkim gibi kurullar  vardı. Doğrudur, yanlıştır, yönetim kurulunun kararı bozulmaz. Disiplin Kurulu karar aldığı zaman Tahkim bozduğu zaman Tahkim istifa etmez. MHK’nin bize sunduğu tavsiye kararı reddedildi diye MHK istifa etmez. MHK’nin toplantı yapması istifa edecek olarak algılandı. Öyle değil. Bu bir süreçtir. Futbol Türkiye’de 24 saat yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

İhsan Kalkavan’ın “Maça çıkmayabiliriz” sözüyle ilgili olarak; “Ona bir cevap veremem. Futbol kurallarla oynanır. Kurala uymayan cezasını çeker” dedi.