YAPAKÇI’DAN BAŞKAN SARI’YA VE OCAKLARA MESAJ VAR..!

YAPAKÇI’DAN BAŞKAN SARI’YA VE OCAKLARA MESAJ VAR..!

Erdek Belediyesi Chp Meclis Üyesi ve Ocaklar sorumlusu Hasan Yapakçı’dan Belediye Başkanı Sarı ve Ocaklar mahallesi sakinlerine sosyal medya üzerinden mesaj var.

Meclis üyesi Yapakçı 5 yıldır yaptığı görevinden, kulağına gelen konuşmalar sonucunda çekilebilirim sinyali verdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mesajın içeriğinde, büyük bir kırılganlık olduğu hissedilirken, herkeze açık olarak yayınladığı mesajında, Ocaklar mahallesinde kendisi hakkında sıkıntı olduğu gibi söylentilerden rahatsızlığını belirtmiş.
Hasan Yapakçı yayınladığı mesajda, “1994 yılında sadece Ocaklar’ ı belediye yapmak ve zaten kendi sorunları ile boğuşan Erdek’in yükünü hafifletmek ve Ocaklar’ı layık olduğu hizmetlerle donatmak için Muhtarlığa adaylığımı koydum. Beş adayla birlikte seçime girdik, kafa kafaya biten seçim sonrası, belki de Ocaklar’ın şansından kura ile muhtar oldum. 5 sene sonra hedefimiz olan belediyeliği kurdum. Akabinde Ocaklar kendi başkanını seçti, üç dönem kendi belediyemizle yönetildik, En başta söylemiştim, belediye olursak , Ocaklar parlayacak , tanımayacaksınız, dediğim oldu. Tabii ki güzelliğin sonu yok. Büyükşehir yasası ile , teşkilatımız elimizden alındı, başa döndük, bu işe sevinenlere tek lafım oldu, namert olmayın , bu yasayla Ocaklar 40 sene geri gider. Yeni sistemde 2014 ‘te sayın Hüseyin Sarı bana, gel Ocaklar’dan belediye meclis üyesi ol dediğinde, ilk söylediğim; sayın başkan bu işe ilk layık kişi , sayın Hüseyin Durak ‘ tır, önce onu çağır dedim, tabii ki üç dönem Ocaklar’ın sorunlarıyla boğuşan bizim başkan doğal olarak , dinlenmek istediğinden göreve talip olmadı, biz de zor durumda görevden kaçacak değiliz, zaten bizim yaşamımızda hiç kolay yoktu ki, ömrüm sıkıntıyla geçti,hala da devam ediyor, 5 yıl sıradan meclis üyesi olarak doğup büyüdüğüm, yaşadığım ve de ölüp gömüleceğim dedelerimin gelip yerleştiği Ocaklar’a hizmet etmeye çalıştım, kimseyi ayrıştırmadan , kimseyi ötelemeden, herkesin sorununu çözmeye çalıştım.Şimdi yeni bir seçim sürecine girdik, duyuyorum ki , Ocaklar’da benimle ilgili sıkıntı varmış, yeteri kadar ilgili değilmişim, bu akşamdan itibaren sayın başkandan ricamdır. Benimle ilgili en küçük bir rahatsızlık varsa hemen kenara çekilirim. Saygılarımla” dedi.

HaberErdek