TURAN GÜN: ÇÖZÜME ODAKLI ANLAYIŞLA HİZMET EDECEĞİZ..

TURAN GÜN: ÇÖZÜME ODAKLI ANLAYIŞLA HİZMET EDECEĞİZ..

Seçim çalışmaları kapsamında Erdek merkez ve mahallelerini İlçe Başkanı Kemal Kayan ve Meclis üyesi Ceyhun Mırız ile birlikte ziyaret eden, Ak Parti Erdek Belediye Başkan Adayı Turan Gün, çözüme odaklı bir anlayışla çalışmalarına yön verdiklerini ifade etti.
Seçim çalışmaları boyunca, bölgemizin sorunlarını yerinde inceleyerek, vatandaşlardan gelen talepleri dinlediğini belirten Gün, ” Seçim öncesi Erdek merkez ve mahallelerini dolaşarak, yerleşim alanlarının ihtiyaçlarının tespitini yapıyoruz. İlçe Başkanımız Kemal Kayan, Belediye meclis üyemiz Ceyhun Mırız ve seçime gireceğimiz meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte adım atmadığımız mahallemiz, gönüllerine dokunmadığımız vatandaşımız kalmayacak. Seçim öncesi olduğu gibi, seçim sonrasında da seçmenlerimiz bizi o makama layık gördükleri takdirde, ilçemizi koltuktan yöneten bir başkan olmayacağım. Her an her yerde olabilmek, ihtiyaç ve eksiklikleri yerinde tespit etmek, çalışmaları kontrol etmek için mesaimin büyük bölümde vatandaşlarımızın yanında olacağım” dedi.

ÇÖZÜME ODAKLI ANLAYIŞ İLE HİZMET EDİLECEK…

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Turan Gün, hizmet anlayışlarının çözüme odaklı olacağını belirtirken, ” her mahallemizin farklı ihtiyaçları olduğunu bu süreçte görüyoruz. Bu ihtiyaçların büyük bir kısmı devlet ve Büyükşehir vasıtasıyla çözülecek yatırımlardan oluşuyor. Vatandaşlarımız bize destek verip, bizi o makamda yetkili kıldıkları takdirde, çözüm için gereken kurumlarla mahallelerimizin ihtiyacı olan yatırımları en kısa sürede ve program dahilinde gerçekleştireceğiz. Görüyorum ki, bugüne kadar özellikle kırsal mahallelerimiz gereken yatırımı alamamış. Tespit ettiğimiz çok eksiklikler var ve bunlar mahallelerimizin sosyal düzenine yakışmıyor. Bunları çözmek kolay değilmiş gibi görünsede, belediyemiz bünyesinde hazırlanacak projelerle, hükümetimizin ve büyükşehirin desteğinide alarak en kısa sürede tamamlanacaktır” dedi.

EKSİKLERİ GİDERİLMİŞ ERDEK…

Yıllardır hakettiği yatırımı ve hizmeti alamayan Erdek için hazırladıkları projelerin, tek tek hayat geçirileceğini belirten Gün, önceliklerinin ödenmeyen maaşlar ve çevre temizliği olduğunu söyledi.
Yapılması gereken çok iş olduğunu vurgulayan Gün, ” Erdek’i hakettiği yere getirmek için çok çalışmamız gerekiyor. Bugüne kadar yanlış yönetim ve siyasi kavgalar neticesinde, ne devlet desteğinden ne de büyükşehir desteğinden tam anlamıyla yararlanılmamış, hiçbir proje hazırlanmamış. Hayata geçirilecek çok projemiz olacak. Bu projelerimiz sayesinde de Erdek artık daha güzel, daha düzenli, çok daha temiz bir ilçe olacak. Turizm adına çalışmalar yapılacak ve hakettiği payı alacak duruma gelecek. Çevre yolu ile trafiğimiz rahatlayacak kırsal mahallelerimiz gelişecek. Yat limanı yapılarak, İstanbul’a yakınlığı sayesinde onlarca yat, limanımızda demirleyecek. Roro iskelesinin Edincik altına alınmasıyla, kamyon trafiği ve kirliliği ilçemizden uzaklaşacak. Uygulama oteliyle, turizmin alt yapısı güçlendirilecek ve tesislerimize kalifiye elemanlar yetiştirilecek. Üniversite için yeni bir bina yapılarak yeni bölümler açılması için girişimler yapılacak. Projesi hazır olan kapalı pazar yeri ve katlı otopark yapımına derhal başlanacak. Bu proje dahilinde olan sinema salonu ve spor salonu hizmete alınacak. Aşırı yağışların sebebiyet verdiği alt yapı sorunları, onayı yapılmış proje ile artık son bulacaktır.
Görüldüğü gibi birçok projenin temelinde devlet desteği var ve biz bu projeler için hükümetimiz ile uyumlu bir yönetim olarak, en kısa sürede hepsinin hayata geçirilmesini sağlayacağız” dedi.

HaberErdek