Seçmen listeleri bugün teslim ediliyor

Seçmen listeleri bugün teslim ediliyor.

secmenlist

Yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken Erdek İlçe Yüksek Seçim Müdürlüğü tarafından hazırlanan seçmen listelerinin bugün muhtarlara teslim edilmesine başlanacağı öğrenildi.
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimde oy kullanacak seçmen isimlerinin yer aldığı listeler hakkında bilgi veren Zeytinli Mahallesi Muhtarı Ali Aydın, şunları kaydetti
“Yüksek Seçim Kurulu seçim stardını verdi ve çalışmalarına başladı. Ülkemiz genelinde İl ve İlçe Seçim Müdürlükleri seçmen liste çalışmalarına başladı. İlçemizde de İlçe Seçim Müdürlüğü personelleri ilçede bulunan seçmenlerin isim listesi çalışmalarına başladılar. Bu çalışmalardan sonra hazırlanan listeler İlçe Mahalle Muhtarlıkları’na ve Köy Muhtarlıkları’na teslim edilecek. Erdek Mahalle Muhtarları bu listeleri askıya astıktan sonra seçmenler kendi isimlerini kontrol edecek. Listede isimleri olmayan seçmenlerin zaman kaybetmeden elektrik faturası, su faturası ve telefon faturalarından birisi ile birlikte Nüfus Müdürlüğü’ne müracaat ederek kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Yapılan bu kayıtlardan sonra isimler tekrar düzenlenip listeler yeniden asılacak.”
Haber:Yeni Erdek Gazetesi