Hüseyin Sarı Seçmenlerine Seslendi

SARI: “BELEDİYE RANT KAPISI DEĞİLDİR; BUNA İZİN VERMEYİZ”
İyi Parti ve CHP Erdek Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sarı seçim çalışmaları kapsamında dün akşam Erdek Gümüşhaneliler Derneği Lokalinde seçmenlere seslendi.

Kalabalık topluluğa seslenen Hüseyin Sarı, konuşmasının başında Gümüşhanelilerin siyasete atılmasında büyük pay sahibi olduğunu dile getirdi. Sarı, ayrıca Erdek’teki inşaat sektörünün gelişmesinde de Gümüşhanelilerin büyük rolü olduğunu söyledi. 1999 yılında belediye başkanlığına seçildikten sonraki 10 yıllık dönemde Erdek’teki imar sorununu çözümlediklerini belirten Sarı, ancak kaybedilen 2009 yılı seçimi sonrasında gelen yönetimin yanlış yönlendirilmesi ve imar plan notlarıyla yapılan değişikler sonucu büyük sıkıntılar yaşandığını ifade etti. Erdek’te plan alanının kalmadığını belirten Hüseyin Sarı, Kastri bölgesinde imar planlarının uygulandığını, 18 uygulamasını yaptıklarını ve ruhsat vermeye bile başlandığını, 2009 yılında seçimi kaybedince sadece Sarı’nın döneminde yapıldığı için Kasti imar planının iptal edilmesine göz yumulduğunu söyledi.

Hüseyin Sarı, Erdek için Kastri bölgesinin çok önemli bir yer olduğunu şehir yapılanması için tüm projelerin bu bölgede olacağını vurguladı. Sarı konuşmasının devamında: “Geçmiş dönemde görev yapan yönetim Kastri ve Karşıyaka imar planlarını tamamlayıp, biz göreve geldikten sonra hiç bir değişiklik yapmadan büyükşehir belediyesine gönderdik. Fakat 4,5 yıl geçmesine rağmen, bu plan hala beklemekteydi. Planının onaylanması için konunun takipçisi olup defalarca büyükşehir belediyesine gitmemize rağmen hiç bir sonuç çıkmadı. Ta ki geçtiğimiz günlerde konu ele alınıp büyükşehir tarafından onaylandı” dedi. 31 Mart seçimlerinden sonra ilk hafta Kastri imar planının ihaleye çıkarılarak imara açılacağını belirten Hüseyin Sarı, inşaat sektörünün ne kadar zor bir meslek olduğunu görev yaptığı süre boyunca bu sektöre her zaman destek olduğunu söyledi. Sarı, kendisinin seçimi kaybettiği 2009 yılında bıraktığı borcun 24 milyon dolar olduğunu, 5 yıllık Ak Parti döneminde bu borcun 70 milyon dolara çıktığını ve hacizlerle birlikte çalışanlarına 6 ay maaş ödenmemiş bir ekonomik tabloyla yeniden devir aldığını belirtti. Kendisinin çalışanlarına maaş ödeyemediği için eleştirildiğini, fakat Ak Parti meclisi üyesi şahsın, encümende maaş ödemeleri için kredi kullanılması oylamasında red oyu verdiğini belirten Hüseyin Sarı, geçmiş dönem belediye yönetiminin bu ekonomik tablonun sorumlusu olduğunun da altını çizdi.

SARI: “ERDEK SON BEŞ YIL ADETA CEZALANDIRILDI”
Sarı, o dönemde vekaleten başkanlık yapan kişinin kimlere nasıl ödemeler yaptığını çok iyi bildiğini ve bunları da Cuma günü belgeleyeceğini açıkladı. Sarı büyükşehir yasasıyla birlikte hizmet alanlarının genişlediğini, fakat gelirlerinin azaldığının altını çizdi. Göreve geldikten sonra ekonomik zorluklara rağmen Erdek’e hizmet ettiklerini anlattı. Bu zaman dilimi içinde de belediyenin gelir gider dengesini tutturduklarını borcun da yarıya düştüğünü söyleyen Sarı, 31 Mart’tan sonra daha güzel günlerin Erdek’i beklediğini dile getirdi. Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Erdek’e 5 yıl içinde bir çivi çakmadığını belirterek, Erdek’i cezalandıran Ak Parti’ye 31 Mart’ta halkın en güzel cevabı vereceğini belirtti.

“BELEDİYE RANT KAPISI DEĞİLDİR”
İyi Parti ve CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İsmail Ok’un seçimi kazanacağını ve Erdek’in de önümüzdeki dönemde ekonomik yönden rahatlayıp yeni projelerinin bir bir Erdek’e kazandırılacağını söylen Hüseyin Sarı, “Erdek’te altı ok, Balıkesir’de İsmail Ok” dedi. Hüseyin Sarı konuşmasına şöyle devam etti: “Bu soğuk havada kendisini desteklemek için gelen kalabalık topluluğa teşekkür ederim. Bana gösterdiğiniz bu sevgi ve ilginin karşılıklı olduğunu biliyorsunuz. Bilmeden kırdıklarım olabilir, hatalarım olabilir ama şunu bilin ki hiç kimsenin kötülüğünü istemem. Zor gününde elimden geldiğince yardımcı olmaya yanınızda olmaya çalışırım her zaman. Sarı sülalesini de zaten iyi bilirsiniz. Sizlerden biri olduğumu bizim bir aile olduğumuzu da anlatmama gerek yok. Bazıları gibi seçim zamanı çıkıp allahın bir selamını bile esirgeyenlerden olmadım hiç bir zaman. Sizler de iyi biliyorsunuz ki, Erdek’in çıkarları menfaatleri için de her zaman kavga ederim, rantçılar da bunu çok iyi bildiklerinden dolayı beni hiç bir zaman belediye başkanı olarak görmek istemezler. Belediye hiç bir zaman rant kapısı değildir, buna izin vermem” dedi.(haber/foto: Erdek Doğuş Gazetesi-Metin Issızlar)