Erdek Romanlar Derneği tüm siyasi partilere aynı mesafede

Erdek Romanlar Derneği tüm siyasi partilere aynı mesafede

Erdek Romanlar Derneği Başkanı Volkan Akça, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde tüm siyasi partilere aynı mesafede durduklarını belirterek, “Hiçbir adayı desteklemiyoruz” dedi.
Uluslar Arası Erdek Romanları Dayanışma Kalkındırma Kültür Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Volkan Akça, son günlerde dernekleri ile ilgili dolaşan dedikodulara düzenlediği basın açıklamasıyla son noktayı koydu.
31 Mart yerel seçimlerinde tüm siyasi partilerin adaylarına aynı mesafede durduklarını söyleyen Dernek Başkanı Akça, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Derneğimizin bazı siyasi parti adaylarını desteklediği yönünde dedikodular dolaşmaktadır. Biz Erdek Romanlar Derneği olarak her parti ve adaya eşit ölçüde yaklaşmak zorundayız.

Derneğimizin huzuru ve güveni açısından hiç bir siyasi parti adayını desteklememiz söz konusu olamaz. Çünkü her siyasi partiden her görüşten üyelerimiz dernek çatısı altında buluşuyor. Ben buradan sizlerin aracılığınız ile tekrar açıklıyorum. Derneğimize siyasetin bulaşmasını istemiyoruz. Dernek yönetimi olarak tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz. Herkesin bir oyu vardır, herkesin görüşü farklıdır, derneğimizin adını kullanarak bir yerlere gelmek isteyenler amaçlarına ulaşamayacaktır.”
Geçtiğimiz yıl kurulan Romanlar Derneği´nin 200 civarında üyesi bulunuyor.

Haber : Yeni Erdek Gazetesi – Tuncay Ertan