Başbakanın ağzından çıkacak isimleri bekliyoruz

Bandırma Ak parti’de başkan aday adaylarının meraklı bekleyişi sürüyor.

başbakanıın

Parti’de seçim takviminin belirlenmesiyle başlayan belediye başkan adaylığı sürecinde Alp Bostancı, Göksel Karlahan, Bora Öziş, Aydın Özen, Recep Şekerci ve Cem Yalçın’nın meraklı bekleyişleri sürüyor.
Ak Parti’nin kotasındaki altı aday adayından kimin adaylığa tercih edileceği ise hala bilinmezliğini koruyor.
2014 Mart yerel seçimlerine yaklaşık 3 aydan az zaman kalmasına karşın Bandırma Ak Parti’nin belediye başkan adayını bir türlü belirleyememiş olması aday adayları ve parti nezdinde de farklı sıkıntılara neden oluyor.
9 Kasım’da Balıkesir Ak Parti il teşkilatının merkez ve tüm ilçe, belde parti örgütleri temsilcileriyle gerçekleştirdiği aday belirleme seçimleri sonuçları da kamuoyuna açıklanmamıştı.
Bununla da yetinilmemiş, birçok ilçede yeniden anket yapılacağı duyurulmuştu.
9 Kasım’da Balıkesir nezdinde ve tüm ilçe, belde parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Edip Uğur  belirlenmişti.
Nitekim, Başbakan Erdoğan da İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantıda Büyükşehir başkan adaylarının açıklandığı toplantı da Edip Uğur’u aday olarak açıklamıştı.
Ak Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Başkan Adayı Edip Uğur ise, Bandırma parti teşkilatına yaptığı ziyarette, ilçelerde başkan adaylarının bir hafta-on gün içinde açıklanacağını söylemişti.
En son duyumlar da ise, Başbakan’ın Japonya gezisinden sonra, Balıkesir bölgesi ilçe adaylarını açıklayacağı konuşuluyor.
Bunlara karşın, bugüne kadar bu yönde bir açıklama gerçekleşmemesi, AKP’de tercih konusunda yaşanan sıkıntıların da dışa vurduğunun bir örneği olarak nitelendirmek mümkün.
Basın olarak bizler, AKP’liler ve en önemlisi de aday adayları bekleyiş içerisindeyiz.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi