Poyrazlı”12 yılda ülkemizin çehresi değişti”

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, “Bugüne kadar geçen 12 yıl milletimiz ve devletimiz için asırlara bedel bir 12 yıldır. 12 yılda ülkemizin çehresi değişti, demokrasimiz güçlendi, refahımız ve itibarımız arttı” dedi.

poyrazli

Poyrazlı, AK Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti dönemi boyunca 12 yıllık süreçte Türkiye’de demokrasinin güçlendiğini ve ülkenin geliştiğini söyledi.

Millet ve devletlerin tarihlerinde asırlara bedel yıl, dönüm noktası ve  milat olarak değerlendirilen tarihler bulunduğuna dikkat çeken Poyrazlı, şunları kaydetti:

“14 Ağustos 2001 tarihi de Türkiye için Türk siyasi hayatı için, aziz milletimiz için, bölgemiz, coğrafyamız ve hatta dünya için bir milat, çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bugüne kadar geçen 12 yıl da milletimiz ve devletimiz için asırlara bedel bir 12 yıldır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti samimi niyetlerle millete hizmet edebilmek ve hakkın rızasını kazanabilmek gayesiyle yola çıktı ve kuruluşundan 14 ay sonra milletin oylarıyla iktidar oldu. AK Parti’nin 11 yıllık iktidar süresi çok şükür Türkiye’nin her alanda atılım yaptığı, huzurun ve refahın arttığı, birlik ve bütünlüğümüzün pekiştiği, demokrasimizin güçlendiği bir 11 yıl oldu. 14 Ağustos 2011’da Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Geçen 11 yılda bu söz yerine getirilmiş, hiçbir şey eskisi gibi olmamış ve o karanlık dönem bir daha geri gelmemek üzere maziye gömülmüştür.”

Poyrazlı, AK Parti iktidarı döneminde eğitimden sağlığa, ulaşımdan ekonomiye kadar her alanda devrim niteliğinde yenilikler yaşandığını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Ülkemizde olduğu gibi Balıkesir’de de her alanda dev adımlar attık. Eğitim, sağlık, ulaşım, tarım gibi alanlarda güzel ilimizde de birçok hizmeti hayata geçirdik ve hayal bile edilemeyen birçok icraata imza attık. Tüm imkan ve mesaimizi ülkemizin ve ilimizin kalkınması için seferber ettik ve etmeye devam ediyoruz. Yerel manada da belediyelerimizle her zaman halkımızın hizmetinde olduk. Şehirlerimizi yaşanabilir kentler haline getirdik. Çok şükür geçtiğimiz 12 yılda ülkemizin çehresi değişti, demokrasimiz güçlendi, refahımız ve itibarımız arttı. Milletimiz ile devletimizi barıştırdık. Bu sayede milli birlik ve kardeşliğimizin yegane adresi olduk. 14 Ağustos 2001 tarihinden bu yana önümüze konulmak istenen hiçbir engele de takılmadık. Hiçbir güç bizi yolumuzdan alıkoyamadı. 12 yılın sonunda da çok şükür alnımız açık ve başımız dik.”