Paralarını yine alamadılar

Paralarını yine alamadılar.

magdur

Erdek Belediyesi tarafından işten çıkartılan yaklaşık 50 işçinin mağduriyeti sürüyor.
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Aysan, belediyeden çıkartılan 50 işçinin tazminatını 25 Aralık Çarşamba günü itibariyle banka hesaplarına yatıracağı sözünü verdiği halde paralar yatırılmamıştı.
2009 seçimlerinde Aysan’ın belediye başkanı olmasından sonra Erdek Belediyesinde sendikalı geçici işçi statüsünde çalışırken, işten çıkartılan yaklaşık 50 işçi verilen sözün tutulmaması nedeniyle basın açıklamasında bulunmuşlardı.
Bu olaydan sonra yeni yılın ilk haftasında paraların ödeneceğini söylenmesi üzerine alacakları tazminatların banka hesaplarına yatmadığını gören işçiler dün belediye önünde toplandılar.
Edinilen bilgiye göre avukatları ile birlikte gittikleri Belediyede Başkanı Aysan ile görüşen işçilere, şu an itibariyle paraların tamamının ödenemeyeceğini, ay sonuna kadar belediyenin kasasında toplanacak olan gelirden ödeme yapılacağını açıkladılar. Tazminatlarını alamayan işçiler daha sonra Hükümet Bahçesinde avukatlarıyla bir araya geldiler. Bazı işçiler ay sonunu bekleyeceğini söylerken bazıları da alacakları için belediyeye haciz davası açacaklarını belirttiler. Mağdur işçiler öğleden sonra tekrar belediyeye gidip Başkan Aysan ile görüştüler. Yapılan görüşme sonrası açıklama yapan işçiler , “Bize verilen sözler yine tutulmadı. Mağdur edildik. Bu da yetmiyormuş gibi mahkeme kararıyla alacağımız olan tazminatlarımızı söz vermesine rağmen ve hatta kendi cebinden ödeyeceğim sözünü vermesine rağmen Belediye Başkanı Hüseyin Aysan ödemeyip bizleri kandırdı. Bizlerde belediyeye haciz davası açtık. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan dev LED Ekranı haciz ettirdik. 15 gün içinde alacaklarımız ödenmezse dev ekran Hükümet Bahçesinde açık arttırmaya çıkacak” dediler.

Haber: Erdek Doğuş Gazetesi