Oda’dan Sürücülere 1 Aralık Uyarısı

ODA’DAN SÜRÜCÜLERE “1 ARALIK” UYARISI

Oda'dan Sürücülere 1 Aralık Uyarısı
Ticari araçlar için kış lastiği uygulaması 1 Aralık’ta başlıyor. Erdek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aydın Tekin, sürücülere 1 Aralık’ta başlayacak olan “kış lastiği” takma zorunluluğu uyarısında bulundu.

Oda Başkanı Tekin; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 2017’de çıkardığı yasa ile 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takmak zorunluluğu getirdi. Kış lastiğini tüm ticari araçlar ve şehirlerarası çalışan araçlar takmak zorunda. Bu lastiği takmayan sürücülere idari para cezası uygulanacaktır” ifadesini kullandı.

KIŞ ŞARTLARI İÇİN ARAÇLARA BAKIM UYARISI
Diğer taraftan araç sahiplerine kış bakım için de hatırlatma yapan Erdek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aydın Tekin, sürücüleri motor bakımından başlayarak hiçbir detayı atlamadan, araçlarının kış bakımını yaptırmalarını özellikle altını çizdi. İlçemizdeki araç sayısının her geçen gün arttığına dikkati çeken Tekin; “Önümüzdeki aylarda değişecek hava koşulları, yollarda kaza riskini arttırıyor. Kazaları azaltmak için soğuk havalar kendini hissettirmeden araçlarımızı kış şartlarına göre hazırlamalıyız” dedi. haber: Erdek Doğuş Gazetesi