“Mağdur edebiyatı kabak tadı verdi”

Manisa programı kapsamında İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan karayoluyla Manisa’ya geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kent girişinde grev sürecinde olan Sanpa işçileriyle sohbet ederek, işçilere destek verdi. 

İşçilerle sohbetinin ardından bir kıraathaneye giren Kılıçdaroğlu, burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Özgür Özel ile vatandaşların sorularını cevapladı.

“MAĞDUR EDEBİYATI KABAK TADI VERDİ”

Bir gazetecinin Başbakan Erdoğan’ın 17 Aralık’ta gerçekleşen operasyonla ilgili “28 Şubat post-modern darbeydi, bu da dost-modern darbe” yorumunda bulunduğunu belirterek, bunu nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

“Ne söyleyeyim arkadaşlar. Bir başbakan düşünün, 4 bakanı yolsuzlukla suçlanıyor. Eski bakan değil, mesai arkadaşları. Hala kalkmış darbeden bahsediyor. Darbeyse sen bu millete darbe yaptın. Yolsuzluk darbesi yaptın.  Şimdi mağdurları oynuyor. 28 Şubat bilmem kaç şubat. Bıraksın artık. 11 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Mağdurları oynamayı bıraksın artık kabak tadı verdi. Benim çocuklarımın gemileri yok ben mağdurları mı oynuyorum. Onun çocuklarının gemileri var. Ben başbakan değilim. Ben mağdurları mı oynuyorum. O başbakan hala ben mağdurum diyor. 7 sülalesi köşeyi döndü ‘ben mağdurum’ diyor. Mağdur olan buradaki vatandaş. Bakın şehit yakını, gaziler mağdur olan onlar. Az önce birisi geldi. ‘850 lira maaş alıyorum 550 lira kira ödüyorum’ dedi. O mağdur değil ama ayda 20-30-40 bin lira geliri olan başbakan mağdur. Bu mağdur edebiyatı kabak tadı verdi. 28 Şubat diyor. Kendisine muhtıra veren dönemin genelkurmay başkanına üstün hizmet madalyasını ben mi verdim ? O verdi. Dolmabahçe’de kapalı kapılar ardında görüşmeyi ben mi yaptım ? O yaptı. Ben mağdur değilim o mağdur. Öyle saçmalık olmaz yahu.”