Kırsal Mahalle ile zeytin bahçe yolları onarılıyor

Kırsal Mahalle ile zeytin bahçe yolları onarılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kırsal mahalle ile zeytinlik alanlarda yol yapım çalışması gerçekleştiriyor.
Yapılan çalışmalar ile kırsal mahalle yollarının yanı sıra arazi yolları stabilize edilerek üreticilerin tarla ve arazilerine rahatlıkla ulaşabilmesi sağlanıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, tarafından yürütülen çalışmalarla ilk etapta Erdek-Bandırma yeni Karayolu 7. kilometresinde yer alan Karanlık Dere Mevkii´nde arazi yolları onarıldı.
Yol onarım ekibi, daha sonra İlhan Kırsal Mahallesi Büyük Ova Mevkii ile Ocaklar ve Çeltikçi Kırsal mahallelerine geçerek, ağır kış koşulları nedeniyle bozulan yollarda onarım çalışmalarını gerçekleştirdi.
Halen Düzler Bölgesi´nde yol onarım çalışmalarını yürüten ekipler, burada çalışmalar sona erdiği gibi, ihtiyaç olan başka bölgelere yönelecek.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin,yol çalışmaları kırsal mahalle sakinlerinin de takdirini kazanırken vatandaşlar, yapılan çalışmalardan dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´ne teşekkür etti.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ise, belirli bir program dahilin de kırsal mahallelerdeki yollar ile üreticilerin tarla ve zeytinliklerine ulaşması için arazi yollarını düzenlediklerini belirterek, “Bölgede vatandaşlarımızın daha rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlamak amacıyla çalışmalarımız sürecek.” ifadelerine yer verdi.
Haber:Yeni Erdek Gazetesi – Bülent Özgü