Kırali’nin beklenmedik ölümü üzüntü yarattı

Kırali’nin beklenmedik ölümü üzüntü yarattı
Erdek TEMAD lokal işletmecisi Behzat Kırali (62), dün beklenmedik bir kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Erdek Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) ve Erdek İlçe CHP üyesi olan Behzat Kırali, çalıştığı lokalde hesap alırken aniden fenalaşarak yere düştü.
Aynı anda toplantı yapmakta olan TEMAD yöneticileri 112 Acil Servis’e telefon ederek yardım istedi.
Saat 21.30’da rahatsızlanan Kırali’nin kalp krizi geçirdiği belirtilirken ambulansın yarım saat sonra gelmesi büyük tepki çekti.
Beş dakikalık yola yarım saat geçikmeyle gelen ambulansın hiç bir yararı olmadığını dile getiren Kırali’nin yakınları, “Zamanında müdahale yapılsaydı Behzat’ımız belki de şu an yaşıyor olacaktı.
Ambulansın 3-5 dakikalık yola yarım saat sonra gelmesine hiç bir anlam veremedik. İnsan hayatına değer verilmemesi çok düşündürücüdür. Ambulansın ya da Acil Servislerin ne işe yaradığı sorgulanmalıdır” dedi.
Behzat Kırali’nin ambulansın geçikmesiyle ortaya çıkan soru işaretleriyle dolu beklenmedik ölümündeki tartışmalar Acil Servis’te de devam etti. Behzat Kırali olay yerinde mi, yolda mı yoksa Acil Sevis’te mi öldü? henüz belirnemedi.
Doktor yetersizliğinden Acil Sevis’te de çok geç müdahale edilmesi bardağı taşıran damla oldu. Dürüstlüğü, paylaşımcılığı ve sevecenliği ile tanınan Behzat Kırali’nin ani ölümü ilçemizde büyük üzüntü yarattı.Kırali’nin cenazesi dün Çarşı Camiinde kılınan ikindi namazından sonra Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haber: Erdek Doğuş Gazetesi