Hisarcıklıoğlu güven tazeledi, Sarı, TOBB Turizm Kurulunda

Rıfat Hisarcıklıoğlu TOBB’da üyelerinin tamamının desteğini alarak bir kez daha başkan seçilirken, Erdek Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Sarı’da Turizm Kurulunda yer aldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 69. Genel Kurulu’nda mevcut başkan Rifat Hisarcıklıoğlu, bin 740 delegenin bin 734’ünün imzasıyla aday gösterildi ve yeniden başkan seçildi.
Hisarcıklıoğlu, 16 Haziran 2001’de üstlendiği görevi 4 yıl daha sürdürecek.
 TOBB Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Hisarcıklıoğlu, uzun süredir devam eden bir seçim maratonunun içinden geçtiklerini belirterek, ”Allah’ın izniyle bugün camiamızın seçim döneminin son aşamasını tamamlıyoruz. Ben sizin başkanınız olmaktan ve hep birlikte omuz omuza çalışmaktan büyük bir onur ve gurur duydum” dedi.
Delegelerin desteği ile seslerinin gür çıktığını ve bir başarı hikayesi yazdıklarını kaydeden Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: “Sizlerin desteği, benim en mutlu dayanağım oldu. Sizlerin bu denli takdirini, bu büyük sevgisini kazanabildiysem ne mutlu bana. Bu herkese nasip olmaz. Benim en büyük şansım böyle büyük bir aileye sahip olmak. Sizlerden aldığım destek ve cesaretle buradayım”
Yönetim kurulu başta olmak üzere, birlik organlarında görev almak için çok sayıda başvuru yapıldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, ”Ne yazık ki görev sayısı belli. Bu nedenle organlarımızda yer alacak arkadaşlarımızla ilgili teamül yoklamaları yaptık, istişare anlayışını burada da uyguladık. En adil sonuca ulaşmaya gayret ettik” dedi.
TOBB’un yeni yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: İbrahim Burkay, İbrahim Çağlar, Harun Karacan, Necdet Özer, Ender Yorgancılar, Memiş Kütükçü, Çetin Osman Budak, Salih Zeki Murzioğlu, Cengiz Günay, Faik Yavuz, Çamur Ali Kopuz, Şahin Bilgiç, Ebubekir Bal, Halim Mete.
Erdek Ticaret Odası (ETO) Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Sarı, TOBB Turizm Kurulunda yer aldı.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi