Her şey kadın girişimciler için…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Balıkesir Kadın Girişimciler İl Kurulu toplantısı yapıldı.
Erdek Ticaret Odası (ETO) yöneticilerinin de katıldığı toplantıda kadınların iş hayatındaki yerinin arttırılması için ne gibi çalışmalar yapılabilir sorularının cevapları arandı.
Balıkesir’de bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Ermişler, “Bir hedefimiz var; dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek. Bunun için çalışma hayatımızda kadınların yerini artırmalıyız” dedi.
Avrupa’da kadınların çalışma hayatına katılımının % 50’nin üzerinde olduğunu açıklayan Ermişler, şöyle konuştu: “Bir hedefimiz var; dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek. Bunun için çalışma hayatımızda kadınların yerini artırmalıyız. Avrupa’da kadının iş hayatına katkısı % 57, bizde ise bu oran % 24. Ülkemizde istihdam edilen 5 milyon 500 bin kadının 2 milyonu tarım sektöründe, ailelerine ait bahçelerde çalışıyor.
Kadın girişimcilerin önündeki engellerin kaldırılması için atılacak her türlü adıma Ticaret Odası olarak destek vermeye hazırız. Düzenleyeceğimiz girişimcilik kurslarıyla kadın girişimci sayısını artırmayı hedefliyoruz.”
Toplantıya katılan Erdek Ticaret Odası yöneticileri de yaptıkları açıklamada, Kadın Girişimciler İl Kurulu toplantısıyla kadın girişimcilere daha fazla eğitim, kapasite geliştirme desteği sağlamak olduğu belirtilirken, bu kapsamda Erdek Ticaret Odası ve KOSGEB ile ortak olarak girişimcilik kursları düzenlediklerini bildirdi.
Toplantıya, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, KOSGEB İl Müdürü Hüsamettin Çay ve çok sayıda kadın girişimcinin hazır bulunduğu kaydedildi.
her şey kadın
Haber: Yeni Erdek Gazetesi