Erdekspor’da istifa depremi

Erdekspor’da istifa depremi
E rdekspor Teknikdirekörü Maksut Ünlü ve yardımcıları kırmızı beyazlı ekipten geçtiğimiz perşembe günü itibarıyla ayrıldı. Haber perşembe günü Erdek gündemine bomba gibi düştü. Erdekspor Teknik patronu Maksut Ünlü ve yardımcı ekibi Kırmızı beyazlı ekiple aniden yollarını ayırdı.
Temmuz ayında büyük umutlarla takımın başına getirilen ve transfer çalışmalarında titiz bir politika izlenmesi ardından başlayan hazırlık çalışmaları, kamp ve hazırlık maçları ardından başlayan lig de, birisi hükmen olmak üzere oynadığı 3 karşılaşmada 9 puan toplayarak grubunda liderlik koltuğuna oturan Erdekspor’da, İzmir-Foça, Gümüşorduspor deplasmanı öncesinde alınan ani ayrılık kararı gözleri Erdekspor’a çevirdi.
Geçtiğimiz sezonda yine teknik ekibiyle üç kez ayrılık yaşayan Erdekspor, yeni sezon için yaptığı hesaplar, oynanan karşılaşmalar, elde edilen sonuç ve takım üzerindeki teknik yetersizlik kırmızı beyazlı ekipte yol ayrımını çabuk getirdi. Teknikdirektör Maksut Ünlü, yardımcısı Aydın Akbaş, kondüsyoner Mehmet Talaş bu sabah başkan Metin Tırık ile vedalaşarak Erdek’ten ayrıldı.
Erdekspor hazırlıklarını tamamladığı Gümüşordu karşılaşmasına Cumartesi günü yeni antrenörü ile gidecek.
Erdekspor Başkanı Metin Tırık, yapılan değişikliğin kişisel bir tasarrut olmadığını, Maksut Ünlü ve arkadaşlarından beşeri ilişki anlamında samimi dostlukları olduğunu ancak futbolda amacın başarıya endeskli olması zaman zaman böyle kan değişikliği yapılmasını öngörüyor.’’
”Bizimde şu anki tasarrufumuz tamamen kan uyuşmazlığı sonucu teknik ekipte değişikliğe gidilmesidir” diyerek amacın kırmızı beyazlı ekibi daha spring bir performansa kavuşturmak olduğunu kaydetti.