Vali Yazıcı Erdek Ziyareti

Vali Yazıcı Erdek Ziyareti
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Erdek’te bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Yazıcı’nın Erdek’teki programı ilk olarak Anadolu Lisesini ziyaretiyle başladı. Erdek Anadolu Lisesi ziyaretinin ardından Mado Cafe’de öğle yemeğine katılan Vali Ersin Yazıcı, programına Erdek Mırız Hayvan Çiftliği’ni ziyareti ve buradaki incelemeleriyle devam etti. Erdek merkezindeki ziyaretlerin ardından Narlı Mahallesine geçen Vali Ersin Yazıcı, önce Narlı’daki midye çiftliğini inceledi ve sonrasında Narlı Mahallesindeki vatandaşlarla çay bahçesinde karşılıklı sohbet etti. Erdek programının son bölümünde, Erdek ve Bandırma’daki Esnaf Oda Başkanlarıyla saat 19:00’da Besob Otel’de biraraya gelen Vali Ersin Yazıcı, Erdek ve Bandırmalı Esnaf Oda Başkanları ile akşam yemeğinde bir süre sohbet etti.

VALİ YAZICI ERDEK ANADOLU LİSESİNİ İNCELEDİ
YAZICI: “DEĞERLERİMİZ İLE DEĞERLİYİZ»
Vali Ersin Yazıcı, BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kapsamında Erdek Anadolu Lisesini ziyaret etti. BENGİ Projesi’nin sürdüğü 38 ay boyunca sayısız okula giderek, öğrencilere ve öğretmenlere değerler eğitiminin öneminden bahseden Vali Yazıcı; “Sağlıklı yaşayabilmek için de geleneğe ve toplumu bir arada tutan ortak değerlere ihtiyacımız var” dedi. Ziyarette ilk olarak Vali Ersin Yazıcı, Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı; çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına, günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı. Vali Yazıcı, öğrencilere birer birer söz hakkı vererek öğrencilerin ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu.

“KİTAPLARI YANINIZDAN AYIRMAYIN»
Günümüzde artık herkesin, geçmişteki imkânlara göre çok daha iyi bir şekilde eğitim alma hakkı olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, üniversiteye hazırlanan öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu, bunun için gençlerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi.

“SON SÖZ YİNE SİZDE»
Meslek seçiminin, öğrencinin yaşamında çok önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı; “Asla sevmediğiniz bir meslek seçip, mutsuz olmayın. Eğer, seçtiğiniz mesleğin zorluklarının üstesinden geleceğinizi biliyorsanız, o mesleği seçin. Ailelerinizin meslekler ile ilgili söylediklerini dikkate alın ama son söz yine sizde olacak” diye konuştu. Vali Yazıcı ve beraberindekiler öğrencilerle buluşması sonrası, idareci ve öğretmenlerle de bir araya gelerek, BENGİ Projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi.

“ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR»
Vali Ersin Yazıcı öğretmenlere hitap ettiği konuşmasında; “Değerler eğitimine önem vermeliyiz” dedi. Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerin sadece öğretim programlarının uygulayıcısı olmadıklarını vurgulayarak, öğrencilere değer kazandırmada öğretmenlere çok önemli görevler düştüğünü belirtti.

“HER BİR ÇOCUĞUMUZ BİZİM İÇİN BİR DEĞER VE ZENGİNLİKTİR»
Gençlere değer vermek gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı; “Her bir çocuğumuz bizim için bir değer ve zenginliktir. Eğitim bir birey ve insanı değerli hale taşır, onu bir değer haline getirir. Şu anda çağımızda modern toplumların en çok önem verdiği eğitim, değerler eğitimidir. Çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştireceğiz. Eğitim çok önemlidir, ama değerler eğitimi daha önemlidir” dedi.

“TÜM DERSLERDE DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖNEM VERİLMELİ»
Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı; “Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak, küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin, hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda, millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi ve ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

“BİRLİKTELİK RUHUNU YAKALAMAK ZORUNDAYIZ»
Okullarımızda değerler eğitimine yönelik çalışmaları gerçekleştirirken, bunu okul kültürünün bir parçası haline getirmek için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirten Vali Yazıcı; “Birliktelik ruhunu yakalamak zorundayız, o zaman başarı gelir. Memleketimizin değerlerine önem vermeliyiz, çocuklarımıza bunları öğretmek zorundayız. Bu vesileyle ortak değerlerin yeni nesillere kazandırılmasının sadece bir dersin ya da bir öğretmenin işi olmadığını, dolayısıyla başta aile olmak üzere, toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü tekrar tekrar belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

VALİ NARLI’DA VATANDAŞI DİNLEDİ
Balıkesir’de göreve geldiği günden bu yana sürekli halkla iç içe olan Vali Ersin Yazıcı, Erdek ilçesi Narlı Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Vali Ersin Yazıcı, beraberinde Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık ile birlikte Erdek ilçesi Narlı Mahallesini ziyaret etti. Mahalle meydanındaki kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı; “İlin valisi olarak şehir merkezi ve ilçelerimiz kadar, kırsal alanlarımıza da aynı özeni gösteriyor, verilen hizmetlerin en kaliteli şekilde sunulması, varsa ortaya çıkan aksaklıkların giderilmesi yolunda titiz bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

VALİ YAZICI: “SİZLERİN SORUNLARINI DİNLEMEK VE ÇÖZMEK İÇİN GELDİK
Vatandaşların öneri ve taleplerini dinlemek için ziyaretlerde bulunduğunu ifade eden Vali Yazıcı; “Amacımız halkımızın sorununu çözebilmek, derdine derman olabilmek. Bizim derdimiz millete hizmet etmek. Heyecan ve şevkle çalışmaya, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Gayemiz, var gücümüzle, vatandaşımıza hizmet etmektir” dedi. Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelmeye gayret gösterdiğini ifade eden Vali Yazıcı; “İnsanlarımızla çarşı pazarda görüşmemiz, bizimle sohbet etmesi insanlarımızı mutlu ediyor” dedi.

VALİ YAZICI: “HALKLA İÇ İÇE YAN YANA HİZMETİ ESAS BİLDİK»
Vatandaşların sorunlarını çözmek ve taleplerini değerlendirmek için mutlaka halkın içinde olmak gerektiğine vurgu yapan Vali Yazıcı; “Halkımızın dertlerini, sıkıntılarını dinlemek amacıyla sık sık bir araya geliyor, sohbet ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Halkla iç içe yan yana hizmeti esas bildik ve bu nedenle her daim vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

VALİ YAZICI: “SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ
Gittiği kahvede, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Yazıcı ve beraberindekiler, vatandaşlarla sıcak ve samimi bir ortamda sohbet ederek karşılıklı çay içti. Çay sohbetinde sorunları tek tek dinleyen Vali Yazıcı; “Halkımızın dile getirdikleri sorunların çözümü için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.
Ziyaretinden memnuniyet duyan mahalle sakinleri Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür ettiler.

ESNAF ODA BAŞKANLARI BESOB’TA BULUŞTU
Kenti birlikte yönetme adına Vali Ersin Yazıcı, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Vali Ersin Yazıcı, Bandırma ve Erdek ilçelerinde görev yapan esnaf odaları başkanları ile yemekli toplantıda bir araya gelerek, çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu. Vali Yazıcı, esnaf oda başkanlarıyla tek tek sohbet etti. Esnafın talep ve beklentilerini dinledi. Sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. Esnafın her zaman yanında olduğunu ve esnafa verdiği desteğin devam edeceğini söyleyen Vali Yazıcı, sorunların bir bir çözülmesi için gayret gösterdiklerini dile getirdi.

“İHTİYACIMIZ OLAN ŞEY BİRLİK, BERABERLİK VE DİRLİKTİR»
Devletin en önemli görevinin vatandaşın ihtiyaçlarını, sorunlarını zamanında ve süratle gidermek olduğunu ifade eden Vali Yazıcı,” Balıkesir ortak paydamızdır. İlimizin tüm dinamikleriyle bu ortak paydada buluşarak kentimizin sorunlarına çözüm üretmeliyiz. Esnaf ve Sanatkâr, toplumun temel direğidir. Esnafımızın, ülkemiz ekonomisi açısından üstlendikleri görev elbette ki çok önemli. Bizim yönetim anlayışımızda birlikte yönetme ilkesi vardır. Bunun gereğini yerine getiriyoruz. Ortak aklı, birlikte yönetimi ve istişare kültürünü benimseyen ve uygulayan iller, diğer illere göre avantaj elde ediyor. Bu gerçekten hareketle Balıkesir’de göreve başladığım günden buyana ortak aklı, birlikte yönetim ve istişare kültürünü en temel husus olarak ele alıyorum. Bu tür toplantılar, her birimizin birbirimizi tanıması, kaynaşması ve dayanışması açısından çok önemlidir. En çok ihtiyacımız olan şey birlik beraberlik ve dirliktir.
Esnafın talep ve beklentilerini dinlemek, varsa sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunmak üzere önümüzdeki süreçte de çeşitli bölgelerde esnaf ziyaretlerimizi sıkça gerçekleştireceğiz.”dedi.
Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Fehmi Erdem ise, Vali Yazıcı’nın esnaf ve sanatkâr camiası ile iç içe olmasından dolayı memnun olduklarını söyledi.

ERDEK’TE BİR ARAYA GELDİLER
Erdek’te düzenlenen toplantıya; Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Fehmi Erdem, Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkan Vekili Hasan Yıldız, Bandırma Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı H. Levent Gürer, Bandırma Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hüseyin Taşçı, Bandırma Şoförler Odası Başkanı Osman Çapar, Bandırma Berberler Odası Başkanı Hasan Gündoğan, Bandırma Sebzeciler Odası Başkanı Erkan Alpsu, Bandırma Madeni İşler Odası Başkanı Karani Dinçer, Bandırma Kahveciler Odası Başkanı Ömer Özışıkkara, Bandırma Tuhafiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, Bandırma Bakkallar Odası Başkanı Ömer Metin, Bandırma Marangozlar Odası Başkanı Sami İzci, Bandırma Terziler Odası Başkanı Niyazi Güler, Bandırma Elektrikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, Erdek Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı M. Fatih Cambaz, Erdek Şoförler Odası Başkanı Aydın Tekin, Edincik Esnaf Odası Başkanı Ahmet Sivaslı ile Birlik Genel Sekreteri Hüseyin Saran katıldı. (haber: Erdek Doğuş Gazetesi)