Türkiye Erdek’li Ümmiye Teyze’yi konuşuyor

ATV’de Kenan Işık’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” yarışma programına konuk olan 50 yaşındaki Erdek’li Ümmiye Gürbüz bilgisiyle geceye damga vurdu. 7 soruya kadar hiç takılmadan yanıtları doğru cevaplayan Ümmiye Gürbüz, 4 joker hakkıyla 8. soruya geçti. Nazım Hikmet’le ilgili 30 bin TL değerindeki soruyu 3 joker hakkını da kullanarak bilen Gürbüz 9. soruda çekildi. 30 bin TL kazanan Gürbüz, sorulara soğuk kanlı cevap vermesiyle Kenan Işık’ın dikkatini çekti.

ilçemizde pazarcılık yaptığını söyleyen Ümmiye Gürbüz, bilgisi ve soğuk kanlılığıyla dikkat çekti. Eş dostun “yapamazsın” demesine rağmen kendisini sınamak için programa katıldığını söyleyen Gürbüz, şalvar ile çıkacak olmasının çevresinde yadırgandığını da söyledi. Ümmiye Gürbüz’e Kenan Işık “Bence böyle çık şıksınız” diyerek destek çıktı.

Bahçesinde ektiği sebzelerle birlikte beslediği tavukların yumurtaları ve evde yaptığı mantıyı pazarda satarak geçindiklerini söyleyen Ümmiye Gürbüz hikayesini şöyle anlattı: “Bir oğlum bir kızım var. Kızım evde. Oğlum elektrik teknikeri. Eşimden ayrıldım. Beni buraya sevk eden öncelikle para değil. Kendimi sınamak istedim.” Gürbüz’ün oğlu Uğur ise “Anneme çok inanıyorum. Evde çok rahat cevaplar veriyordu. Kendisine çok güveniyorum.” diye konuştu.

“Geçtiğimiz günlerde Turgut Özal’dan başka hangi liderin naaşı “zehirlenme” şüphesiyle mezarından çıkarılarak incelenmiştir.” sorusunu doğru cevap olan “Yaser Arafat” diye cevaplayarak barajı geçmiş oldu.

İlk barajı hiç zorlanamdan gelen yarışmacı 30.000-TLlik soruda 3 joker hakkını kullanarak 60.000-Tl lik soruya geldi.
Bu soruda “hijyen” kelimesinin aslında ne anlama geldiği soruluyordu ve yarışmacının mantıklı yorumu seyredenleri gülümsetti. Seyircilere sorulan ve Yunan tanrıçası olarakcevaplanan soruda ” Onlarda çok Tanrı var bizde bir Allah var”, “Ben hijyen diye bir tanrı duymadım” diyerek cevabı vermedi ve 30.000-Tl ile yarışmadan ayrıldı..

Okuma zevkinin olduğunu söyleyen Ümmiye teyze, son 40 yılda olan her şeyi bildiğini ve yakın tarihini iyi takip ettiğini söyledi. Lise mezunu olan Ümmiye teyzenin bu sözleri program sunucusu Kenan Işık’ı oldukça duygulandırdı. Işık, “Duygulandırdınız beni Ümmiye Hanım. Nasıl sunacağım ben şimdi” dedi.