Sahil Mahallesi Muhtarı Baycan´da yaşlılar için seferber oldu

Muhtar Baycan´da yaşlılar için seferber oldu

Erdek´te, jandarma ve polis sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 65 yaş ve üstü vatandaşların yardımına koşarken, mahalle muhtarları da yaşlıları yalnız bırakmadı.
Erdek merkez Sahil Mahallesi Muhtarı Semra Baycan´da, mahallesindeki yaşlılar için seferber olan muhtarlar arasında.
Sahil Mahallesi Muhtarı Semra Baycan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Korona Virüs salgınına karşı başlattığımız mücadele ile bizlerde durumun ciddiyetini halkımıza anlatıyoruz. Tüm muhtarlarımız olarak özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızı tek tek arayıp ihtiyaçlarını tespit etmeye çalışıyoruz. Yol, su ve elektrik hizmetleri dışında vatandaşlarımızın sağlığını korumak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak olduğunun bilinciyle çalışıyoruz. Halkımızın sokağa çıkmalarının, misafirliğe gidip gelmenin sağlık açısından çok riskli olduğunu sosyal mesafenin önem arz ettiğini yaşlılarımızın birer çınar olduklarını ve bu çınarlarımızı yitirmeye asla müsaade etmeyeceğimizi bu duyarlılıkla tüm mesaimizi harcadığımızı, Erdek Sosyal Vefa Destek Grubu ile irtibatta kalarak üstümüze düşen görevimizi yapmaya gayret ediyoruz.

Sağlık çalışanlarımızın işini bir nebze olsun kolaylaştırabilirsek ne mutlu bizlere. Muhtarlık görevi gönüllülüktür. Bizler, Erdek muhtarları olarak bu çok zorlu süreçte devletimiz ve vatandaşlarımıza yardımcı olmak için gönüllü neferler olarak çalışmalarımızı arttırarak sürdürmeye kararlıyız.”
Haber : Yeni Erdek Gazetesi – Tuncay Ertan