Mırız “RET” Oyunun Nedenini Açıkladı

MIRIZ “RET” OYUNUN NEDENİNİ AÇIKLADI

Yaşar Ceyhun Mırız
Erdek Belediye Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Y.Ceyhun Mırız, dün Erdek Doğuş’u ziyaret ederek kamuoyu gündemine “Büyüşehir Meclisi de Onayladı” başlığıyla manşete taşıdığımız haber hakkında açıklamalarda bulundu.

Mırız, meclis oturumunda yaptığı itirazın kamuoyunda yanlış yada eksik anlaşılmaması bakımından açıklama yaptığını sözlerine ekledi.

“BU ORANDAKİ ZAMMA RET OYU VERDİM»
Önceki gün Büyükşehir Meclisinde Komisyon raporunun okunması sonrasında söz aldığını belirten Meclis Üyesi Ceyhun Mırız, ziyareti sırasında şu ifadelere yer verdi; “Evsel katı atıkların Erdek’te yüzde yüz zam yapılmasına itiraz ettim. Bu oranda zam yapan ilçe belediyesi yok. Başkanımız Yücel Yılmaz ile yaptığım görüşmelerde de zammın yüksek olduğunu vurgulamışımdır.
Ben şahsım adına Erdekli vatandaşlarımızın meclisteki sesi olarak Erdek Beldiyesi’nin bu talebine itirazımı yaptım. Erdek Belediye Meclisi’ndeki oylamaya hasta olduğum için katılamadım. Ak Partili Meclis üyesi diğer meclis üyesi arkadaşlarım ise otel ve motellerin katı atık bedellerinde yapılan indirim şeklinde algıladığı için kabul oyu kullanmışlar. Ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yılmaz tüm ilçe belediyelerinin mecliste aldığı kararlara yapıcı yaklaşım içindedir.

“İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLMAM”
Ak Partide seçim takvimi sürecinin devam ettiğini belirten Ceyhun Mırız, 7-30 kasım tarihleri arasında ilçe teşkilatı delege seçimlerinin tamamlanmış olacağını. Bu süreci takip eden 1 Ocak–28 Nisan tarihleri arasında Ak Parti’nin tüm ilçelerde kongrelerini yapacağını ve ilçe kongrelerini ise, 1 Haziran–27 Eylül arasında düzenlenecek olan il kongreleri takip edeceğini ifade etti. Mırız, Ak Parti İlçe Başkanlığı’na aday olmayacağının altını çizerek; “Ben Erdek ve Büyükşehir Meclis Üyesiyim, bu görevi yapacak arkadaşlarımız var. Partiye kongre sürecinde içinde biz de tüm desteğimizi vereceğiz.

“ERDEK SEVDALISIYIM, BENİ KÜSTÜRMESİNLER”
Yaşadığım, büyüdüğüm bu güzel ilçede nekadar zorlukla karşılaşsam da Erdek sevgim bitmez. Erdek’te benim için bir çok konuyu siyaset üstü duruşla çözebiliriz. Erdek halkı için faydalı olan her projeye, Balıkesir’deki ve Ankara’daki tüm mercilere beraber gidelim kapılarında bekleyelim. Bunu her zaman yapmaya hazırım. Ben bu kente küsmek istemiyorum. Erdek halkı için yapabileceğimiz çok şey var, yeter ki bizleri küstürmesinler. Erdek’te halen devam ettiğim, halka faydalı olacak her yatırım için elimden geleni yaparım” dedi. (haber/foto: M.Issızlar-A.Halat-İ.Şahin-Erdek Doğuş Gazetesi