KILIÇDAROĞLU’NUN ERDEK ZİYARETİ

KILIÇDAROĞLU’NUN ERDEK ZİYARETİ


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün ilçemizi ziyaret etti.

Bandırma’dan konvoyla karşılanan Kılıçdaroğlu’na CHP Milletvekilleri, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ve Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ile CHP’li meclis üyeleri ve vatandaşlar eşlik etti.
Dün sabah saat 09:30’da ilçemize gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak Belediye personeli ve vatandaşlarımızla selamlaşmasının ardından, Erdek Belediye binasına geçerek Başkan Hüseyin Sarı tarafından, Erdek Belediyesi’nin çalışmaları hakkında kendisine detaylı bilgiler verildi.

ŞEHRİN ANAHTARINI TAKDİM ETTİ
Ziyarette ilk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Şubat ayında göreve başlayacağını belirterek; “Daha önceki dönemlerde hiçbir partinin belediye meclisine giremediği Erdek’te CHP bayrağını 64 yıl sonra diktik. Tabi ki, 2009-2014 Erdek için ekonomik anlamda çöküntü oldu” diyerek, belediyelere kış nüfusuna göre personel verildiğini, personel ve hizmet açısından çok ciddi sıkıntılar olduğunu belirtti.
Açıklamasına devam eden Sarı; “Bahsettiğimiz bu nüfusa 45 tane temizlik personeliyle devam etmeye çalışıyoruz. 2017 yılı Mayıs sonunda 1 milyon 17 bin liraya 14 tane ikinci el araç aldık. Bu araçlardan 3 tanesi sürekli arıza yapıyor. Tabi Bandırma ve Bursa-Nilüfer Belediyesi’nden bu bayramda ikişer tane araç aldık” diyerek ayrıca teşekkür etti. Konuşmasında Erdek’in ilk turizm beldesi olduğuna dikkat çeken Sarı; “Erdek Körfezi Akdeniz’in yaşam platosu. Erdek Körfezi’nde Bandırma sınırlarında 50 milyon metrekarelik bir kimya ve ağır sanayi metal tesisi yapılmak istenmişti. Kurumsal olarak dava açan tek kurum biziz” dedi. Sarı son olarak Balıkesir’de mavi bayrağa en çok sahip olan ilçenin Erdek olduğunu belirterek Kılıçdaroğlu’na ziyaretinden dolayı teşekkür edip, temsili olarak şehrin anahtarını ve Erdeği temsil eden seramik plaket takdim etti.

KILIÇDAROĞLU: “ERDEK OLAĞANÜSTÜ GÜZEL BİR YER”
Ardından sözü alan Kılıçdaroğlu, “Sayın Başkan gerçekten Erdek’e hizmetleri olan bir arkadaşımız. Erdek’e belediye başkanlığı yaparken cumhuriyetin değerlerini korumak, çevreyi korumak, çevre bilincini geliştirmek, burada tatile gelen vatandaşlara tatil yapmalarını sağlamak, onlara rahat bir tatil geçirmelerini sağlamak için onlara her türlü çabayı harcıyor. Buraya tatile gelen vatandaşlara ve burada yaşayan vatandaşlara iyi hizmet sunmak istiyor. Burası olağanüstü güzel bir yer. İnsanlar bu kadar güzel bir yerde tatil yapmak isterler. Belediye Başkanı’nın görevi de bu güzelliği korumaktır. Ona huzurunuzda özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Zaman zaman büyük zorluklar yaşıyor o zaman da çevre kardeş belediyelerden destek alıyor. Erdek çok önemli ve araştırılması gereken bir coğrafyaya sahip. Belediye Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum” dedi.

(haber/foto:Erdek Doğuş Gazetesi: A.Halat-İ.Şahin-M.Issızlar)