Kastri İmar Planına itirazlar görüşülüyor

Kastri İmar Planına yapılan itiraz dilekçelerinin görüşülmesine başlandı.
İlçemiz Zeytinli Mahallesi’nde Kastri Bölgesi’ne uygulanan imar planına, söz konusu bölgede arsaları bulunan vatandaşlardan itiraz edenlerin başvuruları ele alındı.
Belediye Başkanı Aysan’ın başkanlık ettiği, itiraz dilekçelerinin incelendiği toplantılara, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Mimar Melek Decan, Belediye Avukatı Yalçın Akbay ile Erdek Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde görevli personel eşlik ediyor.
Kastri İmar Planı uygulamasına yönelik belediyeye yapılan itiraz dilekçeleri hakkında bilgi veren Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Aysan, konuya dair yaptığı açıklamada “Kastri İmar Çalışmaları tamamladıktan sonra askı süresinin sona erdiğini hatırlattı.
Yaklaşık on günden bu yana vatandaşlardan gelen itiraz dilekçelerinin değerlendirilmeye alındığını kaydeden Belediye Başkanı Aysan, “Şimdi itiraz dilekçelerini dikkatle inceliyoruz, vatandaşlarımızın memnun olması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu süreç tamamlandıktan sonra da yüklenici firma söz konusu bölgeyle ilgili imar planının son halini hazırlayacak, ardından plan belediye Encümenine sunulacaktır.” dedi.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi