Kapıdağ 3. Bisiklet Festivali Tamamlandı

KAPIDAĞ 3. BİSİKLET FESTİVALİ TAMAMLANDI


Kapıdağ Yarımadası Bisiklet Festivali, Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisikletçilerin katılımı ile 3 gün süren parkurun ardından tamamlandı.

Festival, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un 6 Eylül’deki start sürüşü ile başlamıştı. Başkan Tosun, bisikletçilere saat 11.00’de İdo İskelesine kadar eşlik ettikten sonra, iyi sürüşler dileyerek dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

ÖNCE KYZİKOS, ARDINDAN ERDEK VE OCAKLAR
Bisikletçiler Bandırmadan çıkış yaptıktan sonra toplu halde Düzler’de bulunan Kyzikos’a kadar hiç durmadan pedalladılar. Kyzikos’da bulunan kalıntıları yerinde inceleyip, Kyzikos Antik kenti hakkındaki tanıtımın ardndan, yüzlerce bisikletçi ilçemiz Erdek’e doğru pedal bastılar. Erdek’te mola vermeden Ocaklar’a geçen bisikletçiler, Ocaklar’ın girişinde durarak öğlen yemek molası verdiler. Ocaklar’daki bir saatlik molanın ardından, kamp yapacakları Turanlar’a doğru pedal basmaya başlayan bisikletçiler, saat 16.30’da Turhanlar’da kamp yapacakları alana giriş yaptılar.

GECE TURANLAR’DA KONAKLADILAR
Geceyi Turhanlar’da geçiren bisikletçiler, sabah kahvaltılarını yaptıktan sonra saat 10.00’da Turhanlar’dan, Ballıpınar Mahallesi’ne doğru pedellamaya başladılar. Ballıpınar’a ulaştıktan sonra, burada öğlen yemeklerini yiyen sporcular, daha sonra Ballıpınardan, Kirazlı Manastır’ına doğru sürüşe geçtiler. Saat 15.00 gibi Kirazlı Manastır’ına ulaşan kalabalık grup, burada kamplarını kurduktan sonra bölgede bulunan şelale ve Manastır kalıntılarını gezdiler.

BALLIPINAR ve KİRAZLI MANASTIRI SONRASI BANDIRMA’YA DÖNÜŞ
Kirazlı Manastırı’ndaki kampın ardından, festivalin 3. günü olan 08 Eylül’de Bandırma’ya doğru dönüşe geçen bisikletçiler, dönüş yolunda ilk olarak Kapıdağ’da bulunan göleti ziyaret ettiler. Daha sonra Bandırma Son Kurşun Anıtına geçen bisikletçiler, son olarak turu Bandırma Cumhuriyet Meydanında sonlandırdılar.
haber: Erdek Doğuş Gazetesi