Erdek´te İzinsiz ve Yasak Bölgelerde İHA veya DRONE Uçurulamayacak

Erdek´te İzinsiz ve Yasak Bölgelerde İHA veya DRONE Uçurulamayacak

Balıkesir Valiliği´nce, Balıkesir il ve ilçelerinin hava sahalarında işletilecek veya kullanılacak Sivil İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemlerinin ithali, satışı, kayıt ve tescili, uçuşa elverişliliğin sağlanması, sistemleri kullanacak kişilerin sahip olması gereken nitelikleri, hava trafik hizmetleri ve İHA operasyonlarına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla SHT-İHA talimatı güncellenerek yayımlandı.
Güncellenen insansız hava aracı sistemleri talimatına göre, Erdek´te insansız hava aracı (drone) uçuşuna yasak bölgeler de kamuoyunu ile paylaşıldı.
İşte! Erdek´te Drone uçuşuna yasak bölgeler: “Hükümet Konağı, Erdek Emniyet Müdürlüğü binası, Polis Merkezi Amirliği binası, Erdek Jandarma Komutanlığı binası, Mayın Filo Komutanlığı binası, TSK Özel Eğitim Merkezi Kampı, Harita Komutanlığı Özel Eğitim Merkezi Kampı, Ocaklar Opet Akaryakıt İstasyonu, Total Akaryakıt İstasyonu, Soil Akaryakıt İstasyonu, 18 Eylül Stadyumu, Soil Liman Akaryakıt İstasyonu, Erdek limanı, Tatlısu ve Paşaliman Adası Jandarma Karakol Komutanlığı binaları, BAĞFAŞ Gübre Fabrikası, Tatlısu Gulf Oil Petrol İstasyonu, R. Gencer Vakfı Petrol İstasyonu, Çayağzı Akpet Petrol İstasyonu, Narlı Mahallesi TEİAŞ Trafo Merkezi ile Balıkesir Valiliği internet sitesince koordinatları açıklanan askeri alanlar.”

Haber : Yeni Erdek Gazetesi