ERDEKLİ ATLETLER 12 MADALYAYLA DÖNDÜ

ERDEKLİ ATLETLER 12 MADALYAYLA DÖNDÜ
U-16 Salon Atletizmi Türkiye Şampiyonasında madalya ve kupalar yine Erdek’e geldi.
Erdek Atletik Gençliğin sporcuları, hafta sonu İstanbul’daki şampiyona da aldıkları derecelerle madalyaları toplayıp başarılarına yenilerini ekledi. Erdek Atletik GSK’lı genç sporcular İstanbul’daki U-16 Türkiye salon şampiyonasından Erdek’e birbirinden değerli başarılarla döndü.

TOPLAMDA 12 MADALYA TOPLADILAR
Cumartesi ve Pazar günü İstanbul’daki yarışmalarda sporculardan; R.Beren ÖZGÜ 2005 doğumlu kızlarda Yüksek Atlama Türkiye Birincisi, Cenk Karabacak 2005 doğumlu erkeklerde Yüksek Atlama Türkiye Birincisi, Aleyna Karaca 2004 doğumlu kızlar Yüksek Atlama’da Türkiye İkincisi, Tuğçe Soyuak 2004 doğumlu kızlar 60 Metre ve 200 Metre yarışmalarında Türkiye Üçüncüsü, Açelya Karaca 200 Metre yarışmasında Türkiye Beşincisi, Cenker Savaş ve Ali Gözaydın ise 4×200 Metre Bayrak Yarışmasında Türkiye Dördüncüsü oldu..

“4×200″DE TAKIM HALİNDE ŞAMPİYON
Ayrıca Sude Naz YANIK, Aleyna Karaca, Tuğçe Soyuak ve Açelya Karaca’dan oluşan “Erdek Atletik Gençlik Ve Spor Kulübü” 4×200 Metre Bayrak Yarışı takımı da “01:51:08″lik derecesiyle bütün rakiplerini geride bırakarak, takım halinde Türkiye Birinci olmuşlardır. Yine şampiyonada üstün başarı gösteren Aleyna Karaca ve Tuğçe Soyuak, Niyazi Gülhan öncülüğünde Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 2024 Olimpik Eğitim Kampı’na alındılar.

NİYAZİ GÜLHAN: “ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Şampiyona hakkında açıklama yapan Kulüp Başkanı ve Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan; Aralıksız çalışmalarımızın karşılığını başarı olarak almak en önemlisi. Sporcularım ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Çok güzel derecelerle U-16 yaş grubunun salon şampiyonası bitti. Toplamda 12 tane Türkiye madalyası kazanmanın, bu madalyaları kulübümüz sporcularıyla Erdek’e kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz çocuklar için çalışmalarımıza yılmadan devam edeceğiz. Çalışarak herşeyin olacağına inanan birisiyim. Bunu bu zamana kadar çok defa yaşadım. Herşey çocuklara güzel bir gelecek hazırlayabilmek için. Onlar benim için çok değerli. Unutmayalım ki; çocuklara yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Erdek Halkına da bizlere güvenip inandıkları için, bizlere destek oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi. (haber : Erdek Doğuş Gazetesi