Erdek Kadın Dayanışma Platformu kolları sıvadı

KADIN DAYANIŞMASI HALKA MASKE ÜRETİYOR


Erdek Kadın Dayanışma Platformu kolları sıvadı Erdek Halkı için binlerce maske üretiyor.

Erdek Belediyesi ve Erdek Kadın Dayanışma Platformu iş birliği ile Erdek Belediye binası meclis toplantı salonunda maskeler hazır hale geliyor. Koronavirüs’e karşı dezenfekte edilmiş bir ortamda, gönüllü katılımcılardan oluşan Erdek Kadın Dayanışma Platformu üyeleri günlerdir çalışıyor.

KORONA’YA KARŞI ÖZEL ELBİSE GİYDİLER
Maske yapımı için kolları sıvayan gönüllü kadınlar, önce kendilerini korumak için özel izole kıyafet ve maske giydi. Ardından dikiş makinalarının başına geçen gönüllüler, yapılacak maskeler için temin edilen malzemeleri alarak yaklaşık 10 gündür durmaksızın binlerce maske üretti. Kullanıma hazır hale gelen maskeler bir yandan halka dağıtılırken, bir yandan da üretilmeye devam ediyor.

SALGINDA BÜYÜK BİR İHTİYACI KARŞILADILAR
Belli bir süre kullanıldıktan sonra değiştirilen ve sürekli olarak kullanım ihtiyacı olan maskelerin üretilmesi Erdekli Halkı için hayati bir önem taşıyor. İlçemizde halen maske temin etmekte zorluk yaşayan vatandaşlarımız, gazetemize; Üretilen bu maskeler sayesinde halkın büyük bir ihtiyacının karşılanmış olacağını mesajlarını iletiyor. (haber/foto: Erdek Doğuş Gazetesi-M.Issızlar-İ.Şahin)