Emlak Vergisinde Son Tarih 30 Kasım

EMLAK VERGİSİNDE SON TARİH 30 KASIM

EMLAK VERGİSİ

Emlak ve çevre temizlik vergileri ikinci taksit ödemeleri için 30 Kasım son gün. Belediyeler vatandaşları cezalı duruma düşmemeleri için uyardı.

Vatandaşların Emlak ve çevre temizlik vergileri ödemelerinin ikinci taksidi 30 Kasım’da son buluyor.
Belediyeler, peş peşe yaptıkları açıklamalarla, vatandaşları cezalı duruma düşmemeleri için bu tarihe kadar emlak vergisinin ikinci taksidini ödemeleri konusunda uyarıyor.

HANGİ BELGELER İSTENİYOR
Diğer taraftan emlak bildiriminde bulunanlar için ise şu belgeler gerekiyor: Tapu fotokopisi, binalar için yapı kullanma izin fotokopisi, adres, vergi numarası ve T.C. kimlik numarası isteniyor. haber: Erdek Doğuş Gazetesi

EMLAK VERGİSİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN BİTECEK?

1 Kasım Cuma günü başlayan 2019 ödemeleri ikinci etabı, ay sonuna kadar devam edecek. Emlak vergisi, düzenli olarak belediyeler tarafından tahsil ediliyor. Emlak vergisi, tek seferde ödenebileceği gibi iki taksite de bölünebilir. İlk taksitlendirme mart, nisan ve mayıs aylarında; ikinci taksitlendirme ise kasım ayında yapılıyor.

EMLAK VERGİSİ ÖDEMELERİ NASIL YAPILIR?

Ödeme ile ilgili olarak belediyelerden tahsis edilen beyanname doldurulur. Bunun yanında beyanname için başvurulurken tapu, nüfus cüzdanı ve eğer söz konusu bina ise kullanma izninin fotokopilerinin hazır bulundurulması gerekir. Beyanname için meskenin bulunduğu adres ile mükellefin ikamet adresi ve vergi numarası bildirilmelidir. Ödemeler, taşınmazın bağlı olduğu belediyelere ya da havale ile belediyelerin banka hesaplarına yapılabilir.