DSP´nin Başkan Adayı Levent Çalışkan

DSP´nin Başkan Adayı Levent Çalışkan

AK Parti´nin Erdek Belediye Başkan adayının açıklanması, Cumhur İttifakı kapsamında MHP adayının da geri çekilmesinin ardından gözler CHP adayının açıklanmasına çevrilmişti.

CHP´li Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı´nın 23 Ocak 2019 tarihinde CHP´den Belediye Başkan aday adaylığından çekilmesinin öğrenilmesini takiben, Levent Çalışkan´ın Demokratik Sol Parti´den (DSP) Erdek Belediye Başkan adayı olduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi; Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı´nın CHP´den aday olarak gösterilmediği takdirde, Demokratik Sol Parti´yle seçime gireceği iddiaları siyasi çevrelerce yüksek sesle dile getiriliyordu.

Demokratik Sol Parti´nin Erdek Belediye Başkan Adayı olan Levent Çalışkan, adaylığı ile ilgili gazetemiz muhabirlerinden Taygun Ertan´a kısa bir açıklamada bulundu.

Erdek´te taşın altına elini koymaya her zaman hazır olduğunu sık sık dile getirdiğini hatırlatan Çalışkan “Kısmet bugüneymiş. DSP´nin bayrağını Erdek´te dalgalandırmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu görevi bize tevdi edenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu arada Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı´nın noter kanalıyla CHP´den aday adaylığından çekildiğinin gündeme geldiği gün DSP´nin Erdek Belediye Başkan adayını Levent Çalışkan olarak açıklaması ilçe halkı tarafından DSP´nin Sarı´ya kapısını kapatması olarak değerlendirildi.

Haber:Yeni Erdek Gazetesi – Taygun Ertan