Bisikletçiler, Kapıdağ Yarımadasını sevdi

Sağlık ve sporun önemini kavramış , çevrec i, temiz bir toplumun özlemi ile bir araya gelen grup (SAYSÜR) Kapıdağ Yarımadasını turladı.
İstanbul’da faaliyet gösteren, SAYSÜR’e bağlı bisikletçiler hafta sonu Kapıdağ Yarımadasını dolaşarak ter attılar.
Spor ve çevre amaçlı Erdek’e gelmek üzere hareket eden grup Feribot ile Bandırma’ya indikten sonra, bindikleri bisikletleri ile önce Erdek, ardından Turan Köye ulaştılar.
Turan Köyde 1 gece konaklayan sağlıklı yaşam ve sürüş topluluğu, Pazar sabahı Doğanlar, Küçük Paflima, Büyük Paflima, İlhan, Narlı Köylerini takip ederek Ocaklar Beldesine gelerek deniz kıyısında mola verdiler.
Gezinin anısına çekilen fotoğraflardan sonra, Bandırma’ya geçen grup akşam feribotu ile İstanbul’a gitmek üzere ayrıldılar.
SAYSÜR Grup lideri Mert Arsan yaptığı açıklamada Kapıdağ’ın eşsiz güzellikleri karşısında hayran kaldıklarını ancak, çevre ve yol olumsuzluklarının zaman zaman performanslarını düşürdüklerini kaydetti.
Mert Arsan, bu sezon Kapıdağ’a 2. kez safari düzenlediklerini gelecekte bu turları daha da fazlalaştırmak istediklerini söyleyip, doğayı sahipsizliğin talan ettiğini, çevre bilinci gelişmiş bir toplumda sağlıksız gelecek kaygısı olmadan özgürce yaşamak adına SAYSÜR olarak bu gezileri devam ettirmeye kararlı olduklarını açıkladı.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi