Belediye Meclisi Ekim Gündemini Görüştü

BELEDİYE MECLİSİ EKİM GÜNDEMİNİ GÖRÜŞTÜ

erdek belediye meclisi
Erdek Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Çarşamba günü saat 16:00’da yapıldı.
Belediye başkanlığı toplantı odasında ve Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı başkanlığında gerçekleştirilen meclis oturumuna, 7 CHP’li ve 6 Ak Parti meclis üyesi katıldı. Ekim ayı meclis gündemindeki 8 madde ve 1 ek gündem maddesi Belediye Meclis üyeleri tarafından görüşülerek oylamaya sunuldu.

BELEDİYE MECLİSİ 9 GÜNDEM MADDESİNİ GÖRÜŞTÜ
Meclis oturumunun ilk iki maddesi olan 2020 yılı gelirler tarifesi ve 2020 yılı mali bütçesi yapılan oylamayla meclis plan-bütçe komisyonu’na havale edildi.
Gündemin 3. maddesinde; Belediyeye sözleşmeli personel olmak üzere; bir programcı ve bir tekniker alınması yapılan olamada “oy çokluğu” ile kabul edildi.
Gündemin 4. maddesinde; İlçemiz Alaattin Mahallesi 191 ada, 8 parsel kargir su deposu ve arsa ile 344 ada ve 4 kargir su deposu ve arsalar tahsis edilmesi konusu; meclisin oy birliği ile bir yıllık süre için Baski’ye tahsis edildi.
Gündemin 5. maddesinde; İlçemiz Alaattin Mahallesi’nde imar planı gereği oluşan ihdas parçasının, 345 ada ve 18 parsel’deki malikine satışının yapılabilmesi için Belediye Başkanı’na ve encümene yetki verilmesi konusu meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.
Gündemin 6. maddesinde; Erdek Belediyesi’nin “Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası”na üye olması konusu, oylamayla meclis plan-bütçe komisyonu’na havale edildi.
Gündemin 7. maddesinde; Zabıta yönetmeliğinin güncellenmesi konusu, yapılan oylamayla meclis plan-bütçe komisyonuna havale edildi.
Gündemin 8. maddesinde; İlçemiz 18 Eylül Stadı’nda bulunan tesislerin işletmesi Erdek Grup İnsan Kaynakları’na devredilmesi konusu, plan-bütçe komisyonuna havale edildi.
Meclisin ek gündem maddesi ise; Balıkesir ilimize TBMM tarafından “İstiklal Madalyası” verilmesi için tavsiye kararı, meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. (haber/foto: M.Issızlar-A.Halat)- Erdek Doğuş Gazetesi