Bartholomeos Zeytinliadayı uzaktan seyredip gitti

Bartholomeos, Saraylar Beldesinde bulunan kilisede ayin yaptı.
Fener Rum Patriği Bartholomeos, Yunanistan ve İstanbul’dan gelen Ortodokslar ile birlikte dini inançları gereği önemi büyük olan Marmara Adası Saraylar Beldesi’nde bulunan tarihi kilisede düzenlenen ayine katıldı.
Fener Rum Patriği Bartholomeos, Yunanistan ve İstanbul’dan gelen ortodokslar ile birlikte gerçekleştirdiği adalar gezisinde, Avşa’dan sonra geçtiği Marmara Adası Saraylar Beldesinde dini inançları gereği önemi büyük olan tarihi kilisede ayin yaptı.
Saraylar Beldesi’nde bulunan tarihi kilisede düzenlenen ayine Yunanistan ve İstanbul’dan 150 Ortodoks katıldı.
Bartholomeos ayinin sonunda AK Parti Saraylar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’u makamında ziyaret etti.
Beldede bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bartholomeos, ardından Başkan Aksoy ile birlikte beldede bulunan tarihi evleri ve Rum dönemine ait olan açık hava mermer müzesinde incelemelerde bulundu. Bartholomeos ve Belediye Başkanı Aksoy son olarak Meryem Ana Su Sarnıcını ziyaret etti.
Bartholomeos, beldede ikamet eden özürlülerle de yakından ilgilenip onlar için dua etti.
Bartholomeos, ayin ve ziyaretlerin ardından Saraylar Belediyesi’ne ait hızlı feribot ile Erdek İskelesine geçen Bartholomeos, Zeytinliada önünden geçerken, beraberindeki Peder Sinesion’dan Zeytinliada hakkında bilgi aldı.
Bilindiği gibi bir süre önce Erdek’e gelerek Zeytinliada’yı ziyaret eden Vatopedi, Anıtlar ve Manastır Rahibi Peder Sinesion, en kısa sürede Patrik Bartholomeos’un da katılacağı bir gezi ile Zeytinliada’yı ziyaret etmek istediğini dile getirmişti.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi