Emeklilere tatil müjdesi

Emeklilere otellerde 1 ay tatil yapabilme müjdesi geldi. Aldıkları düşük ücretlerle tatil yapamayan milyonlarca emekli artık bu imkana kavuşacak.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kamudaki yaz kampları kapatılsın, gerekirse otellerle anlaşırız” önerisine, otelcilerden “Kesinlikle destekleriz” cevabı geldi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, “Gerek çalışanları gerekse emeklileri, alım güçlerini zorlamayacak anlaşmalarla, Türkiye genelindeki otellerde ağırlamaktan memnuniyet duyarız” dedi.
Emekliye fiyat hesaplı olacak
Tüm emeklilerin, özellikle kış dönemlerinde 1 ay otellerde tatil yapabilecekleri bir uygulama için de çalışma başlattıklarını söyleyen Ayık, “Emeklileri 1 ayda kendi evlerinde harcayacakları paralara otellerde ağırlamak istiyoruz” şeklinde konuştu. Ayık, en büyük emekli portföyüne sahip kamu bankaları ile görüşmelere başladıklarını, yakında bu konuda bir netice alacaklarını. Özellikle sezon başı ve sezon sonlarını kapsayacak şekilde emeklilerin bütçelerini sarsmayacak öneriler sunduklarını açıkladı.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi