Elazığ Deprem 6,8

Elazığ deprem

Elazığ’da dün akşam 09:00 saatleri civarı 6,8 şiddetinde deprem meydana geldi. Son alınan haberlere göre 22 kişi hayatını kaybetti ve 1030 yaralımız var. Deprem Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Malatya, Tunceli ve birçok ilde de hissedildi.

Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı yaptığı açıklamada depremzedeleri Erdek’e davet etti. “Elazığ Sivrice merkezli depremde evsiz barksız kalmış vatandaşlarımıza kışı geçirmeleri yada Elazığ’da sağlıklı barınma imkanı sağlayana kadar Erdek’teki konaklama tesislerinde ağırlamak istiyoruz. Nakil ve konaklanacak tesislerin tespiti için Otel ve yazlık evlerini tahsis etmek isteyen tüm hemşehrilerimizin Erdek Belediyesi Zabıta müdürlüğüne ve Halk masasına müracaat etmesi önemle duyurulur.”

Ayrıca yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız oluşan hasarlarda zor durumda kalan vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlatılmıştır.
Bu kötü hava şartlarında evleri yıkılan ve çadırlarda yaşamaya çalışan vatandaşlarımızın en büyük ihtiyacı olan; Battaniye, ısıtıcı, çocuk bezi, ped, ayakkabı, mont, ceket, kazak, iç çamaşırı, çorap, çocuk maması, ve çocuk kıyafetlerini duyarlı vatandaşlarımızın Belediyemiz Halk Masası veya Zabıta Müdürlüğü’ne bırakmaları önemle rica olunur.

Erdek Belediyesi iletişim için: 0266 835 1295 – 0266 835 1050