Dershaneler tartışmasına ERTİADda katıldı

Erdek Turizmci ve İş Adamları Derneği (ERTİAD) Erdek Şubesi Eğitime Gönül Verenler Derneği, AK Parti iktidarının dershaneleri kapatmaya yönelik atacağı adımlar öncesi, yaptığı açıklamayla dershanelerin kapatılmaması yönünde görüş bildirdi.
ERTİAD Eğitime Gönül Verenler Derneği Erdek Şubesi tarafından basına yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, dershaneleri ve etüt merkezlerini kapatmaya yönelik hazırladığı taslağın hem aileleri hem de öğrencileri tedirgin ettiğini açıkladı.
Hükümetin, dershaneleri kapatmasına yönelik hazırladığı taslağın, “Halkımızın dişinden tırnağından artırarak sınavlara hazırlamak için gönderdiği çocuklarını, hem psikolojik hem sosyolojik sarsıntı yaptığını” dile getiren ERTİAD Eğitime Gönül Verenler Derneği Erdek Şubesi yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı: “Saat başı 5 lira ders alırken, bu ücretin 60 – 70 liraya çıkması kabul edilemez bir gerçektir. Bunun yanında ücretsiz etüt merkezlerinin de kapanmasının izanla bağdaşmadığını belirtmemiz gerekiyor. Bir esnafımızın işyeri hiçbir sebep yokken kapatılması nasıl ahlaki değilse dershanelerin kapatılması da gayri ahlakidir. Sivil toplum kuruluşları olarak biran önce bu yanlışlıktan dönülmesini temenni eder kamuoyu ve basınla bu düşüncemizi paylaşır ve saygılarımızı sunarız.”
Haber: Yeni Erdek Gazetesi