Denetimli serbestlik protokolü imzalandı

Denetimli serbestlik protokolü imzalandı.

denetimli serbestlik

Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız ile Denetimli Serbestlik Müdürü Bülent Demirel, denetimli serbestlik işbirliği protokolüne birlikte imza attılar.
Denetimli Serbestlik Müdürü Bülent Demirel, Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız’ı makamında ziyaret etti.
Kamu yararına ücretsiz çalışma cezası, yaptırımı ve yükümlülüklerinin Erdek İlçesinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında da yerine getirilmesi amacı ile Denetimli Serbestlik Hizmetleri Yönetmeliği uyarınca tanzim edilmesi gereken “İşbirliği Protokolü” ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşları adına Erdek Kaymakamlığı ile 25 Aralık 2013 tarihinde imzalandığı açıklandı.
Denetimli serbestlik hizmetlerinin yerine getirilmesinde diğer kurum, kuruluş ve kişilerle işbirliğinin gerekliliği, yükümlülerin sorumluluk bilinci oluşturulmuş kişiler olarak topluma kazandırılmasında ve topluma verdikleri zararın kamu hizmetinde ücretsiz çalışarak geri ödenmesinin ve bu şekilde kamu düzenini sağlanmasının olumlu ve etkili bir uygulama olduğu değerlendirildi.
İşbirliği protokolü, Erdek Kaymakamlığı adına Kaymakam İsmail Kaygısız, Bandırma Denetimli Serbestlik Müdürlüğü adına ise Denetimli Serbestlik Müdürü Bülent Demirel tarafından imzalanıp uygulama yürürlüğe girdi.

Haber: Yeni Erdek Gazetesi