Büyükşehir Meclisi de Onayladı

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ DE ONAYLADI
Erdek Belediye Meclisinde kabul edilen 2020 yılı gelir tarifesi ve evsel katı atık tarifesi, Büyükşehir Meclisinde de onaylandı.

Büyükşehir Meclisi de Onayladı

Büyükşehir Belediye Meclisinin, Kasım ayı gündemi 4. oturumu dün Balıkesir’de gerçekleştirildi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Bahçavan başkanlığında toplanan Mecliste, İhtisas Komisyonlarından gelen raporlar görüşülerek, meclis üyelerinin oylamasına sunuldu.

Erdek ve diğer ilçe belediyelerinin meclislerinde onaylanan, 2020 yılına ait gelir tarife cetvelleri ve evsel katı atık tarifeleri, dün yapılan oturumla Balıkesir Büyükşehir Meclisinde müzakere edildi ve onaylandı.

ERDEK’İN “GELİR TARİFESİ” İLE “EVSEL KATI ATIK TARİFESİ” KABUL EDİLDİ
Gündemin 173. Maddesindeki; Erdek Belediye Başkanlığı’nın 2020 yılı evsel katı atık tarifeleri konusunda alınan meclis kararı, Tarife Komisyonu raporu Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinin “oy çokluğu” ile kabul edildi.
Yine gündemin 174. Maddesindeki; Erdek Belediye Başkanlığı’nın 2020 yılı Gelir Tarife Cetvelleri ile ilgili Tarife Komisyonu raporu Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinin “oy birliği” ile kabul edildi.

Büyükşehir Meclisi de Onayladı

CEYHUN MIRIZ “RET” OYU VERDİ
Erdek Belediye Meclisinde geçtiğimiz günlerde onaylanan 2020 yılına ait gelir tarife cetvelleri ve evsel katı atık tarifeleri, Balıkesir Büyükşehir Meclisinde müzakere edilerek oylamaya sunuldu. Büyükşehir Meclisi’ndeki Ak Partili, CHP’li, İyi Partili ve DP’li Meclis Üyelerinin oylarıyla Erdek Belediye Meclisi’nin kararı kabul edilirken, Erdek ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Ceyhun Mırız karara “ret” oyu verdi.

Büyükşehir Meclisi de Onayladı

CANAN KIRDAR, MIRIZ’A YÜKLENDİ
Dünkü Büyükşehir Meclis oturumunda, Komisyon raporunun okunması sonrasında söz alan Meclis Üyesi Ceyhun Mırız, evsel katı atık bedeline yaptığı itiraz ederken, yine Büyükşehir Meclis Üyesi Canan Kırdar ile sözlü polemik yaşandı. Canan Kırdar, komisyon raporuna itiraz eden Mırız’a, Erdek Belediye Meclisi’ndeki oturuma katılmayan ve ret oyu vermeyen Mırız’ın, Büyükşehir Meclisinde itiraz etmesini anlamsız ve samimiyetsiz bulduklarını ifade eti. (haber/foto:Erdek Doğuş Gazetesi- M.Issızlar-A.Halat)