Başkan Sarı mazbatasını aldı

Başkan Sarı mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 52 oy oranı ile dördüncü kez belediye başkanı seçilen Hüseyin Sarı mazbatasını aldı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri´ne “Millet İttifakı”nın adayı olarak giren ve aldığı 11 bin 306 oy ile Erdek Belediyesi´nin yeni başkanı seçilen CHP´li Hüseyin Sarı´ya mazbatasını, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Çiğdem Sevmiş verdi.

Saat 16.30´da CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, bir grup partili ve meclis üyeleriyle birlikte Öğretmen Evi binasındaki seçim kuruluna gelen Sarı ve 9 meclis üyesi mazbatalarını Erdek İlçe Seçim Kurulu Başkanı Çiğdem Sevmiş´ten aldılar. Ardından, il yöneticileri ve partililerle birlikte cumhuriyet alanına gelen Sarı, burada Atatürk anıtına çelenk sunduktan sonra belediye binasına geçti.

2014 yılında ´Cumhurbaşkanına hakaret´ suçundan hakkında dava açılan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, 11 ay 20 günlük hak mahrumiyeti cezasının Yargıtay tarafından da onanması nedeniyle 18.03.2019 tarihinde İçişleri Bakanı tarafından görevinden alınmıştı. Seçilmesine engel bir durum bulunmadığından, “Millet İttifakı”nın adayı olarak yerel seçimlere katılan Sarı, ANAP, AK Parti ve CHP olmak üzere 4. kez Erdek Belediye Başkanı seçildi.

Haber :Yeni Erdek Gazetesi – Tuncay Ertan