Başbakan Erdoğan; Bölge ve Erdek ziyaretini mecliste anlattı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta sonu ilçemize yaptığı ziyareti, AK Parti Gurubunda Türkiye’ye anlattı.
Başbakan Erdoğan, partisinin Salı günü mecliste düzenlenen grup toplantısında yaptığı konuşmada, Balıkesir’de kendilerini 10 binlerce vatandaşın karşıladığın söyleyip “Meydan çok farklı bir heyecana sahipti” dedi.
Bigadiç meydanında 15 kişi vardı
Bigadiç’te 15 bin kişinin miting alanına geldiğini belirten Başbakan “Şehitlerimizi üzecek bir şey asla yapmayız” diyerek son noktayı koydu.
Başbakan Erdoğan, 29 farklı kalemde 297 milyon liralık yatırım ve hizmetin resmi açılışını Balıkesir’de gerçekleştirdiklerini, aynı gün Bigadiç’te 45 milyon yatırım bedeli olan 5 ayrı hizmete açtıklarını, parti teşkilatıyla bir araya geldiklerini ve hınca hınç dolu salonda büyük heyecan ve coşku içinde teşkilatlarla sohbet ettiğini dile getirip Edremit mitinginde 20 bin kişinin yer aldığını kaydetti.
Erdoğan: “Erdek küçük ve şirin bir ilçemiz”
Başbakan Erdoğan, Balıkesir, Bigadiç ve Edremit ziyaretlerini anlattıktan sonra, devamında Bandırma ve Erdek’e yapılan geziyi paylaştı.
Başbakan Erdoğan, konuşmasının devamında şunları kaydetti:
“Bandırma’ya geldik ki Bandırma bir başka tarih yazdı. Bandırma’da Emniyet görevlilerin verdiği rakamlar çok çok farklı. 30 bine yakın insan meydan almayacak şekilde. Gayet büyükçe bir meydanı var, sokak araları, caddeler, her taraf büyük heyecanı yaşıyordu. Bandırma’da da aynı şekilde böyle önemli resmi açılış törenini yaptık. Oradan da Erdek’e geçtik. Erdek küçük şirin bir ilçemiz. Gece geç saatlerine kadar Erdekliler bizi bekledi, 3-4 bin kişiye de oradan otobüs üzerinden hitap etme fırsatımız oldu” diyerek sözlerine son verdi.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi