Arınç: Üç çocukludan vergi alınmayacak

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yılın son Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Hükümetin yeni kararını açıklayan Arınç, “Asgari ücrette artık 3 çocuklulardan vergi alınmayacak” dedi.

Arınç’ın basın toplantısında yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

– Efkan Âlâ ile birlikte tüm arkadaşlarımıza başarılar diledik. Arkadaşlarımız da bu konudaki düşüncelerini başbakanımıza ve bizlere ifade etmiş oldular.

– 2013’ün son Bakanlar Kurulu toplantısı olması sebebiyle iç ve dış gelişmeler bakımından tekrar bir gözden geçirme imkanı bulduk. Bir yıl içerisinde pek çok şeyler oldu. Bir çoğu hafızalarımızdan silindi. Ama her olayın kımeti var. 2014 hedeflerimizi de performanslarımızı da topluca ifade etme imkanımız oldu.

– Prensip olarak asgari ücretin tespitinde mümkün olduğunda yüksek tutulması prensip olarak benimsendi. Asgari ücrete ilave olarak da bildiğiniz gibi dört çocuğu olanlar sıfır vergiye tabii idi. Bunu üç çocukla değiştirmek suretiyle, 40-50 liraya yaklaşan bir gelir elde edebilecekler. Ama bu kanun ile olabilecek, kanun maddesi ilave edilebilecek.

– Yurt içi gezilerinde izlenimler paylaşıldı. Son gezi Manisa ve ilçelerine yapılmıştı. Sevinçle söylemeliyim ki halkımızın partimize olan sevgisinde eksilme olmadığı gibi yüzde yüzlük daha büyük bir artış var. Her yer çok kalabalıktı. Sayın Başbakanımıza, hükümetimize karşı gösterilen güven duygusu üst noktaya varmıştı.arinc