Açık Hava Müzesi yanına park

Erdek Belediyesi ilçedeki parkları yenileyerek vatandaşın daha keyifle oturacakları, vakit geçirecekleri, çocukların güvenle oyun oynayacakları yaşam alanları oluşturuyor.
İlçemiz Kanava Sahil Bandı girişinde bulunan Açık Hava Müzesi yanındaki alan park alanına dönüştürüldü.
Geçtiğimiz yıllarda Askeri Gazinonun bulunduğu alanda, oyun grupları yenilenirken, çevresinde düzenlemeler yapıldı.
Erdek Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yürüttüğü özenli bir çalışma ile Askeri eski gazino bölgesi ve mevcut çocuk parkını yenileyerek oturma gurupları konulan Açık Hava Müzesi yanını yeni bir nefes alanına dönüştürüp, burada bulunan spor aletlerini de yeniledi.
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Aysan, belediyenin Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Askeri eski gazino alanı ile çevresindeki 1250 metrelik alanı büyük titizlikle değerlendirdiğini söyleyip, bu işin maliyetinin 30 bin lira civarında olduğunu kaydetti.
Yenilenen alanın yepyeni bir görünüme kavuştuğunu belirten Başkan Aysan, “Mahalle sakinleri, çocuklar yenilenen parkta hoşça zaman geçirecekler. Vatandaşlardan gelen istek üzerine uygun olan parklara spor aletleri de yerleştiriyoruz. Bölgeyi kullanmak isteyen sakinlerimiz hem yeşil ile iç içe oluyor hem de gönlünce spor yapma imkanı buluyor” diye konuştu.
Haber: Yeni Erdek Gazetesi