post-title Esnaf Odasından tütün ve alkol satan işyerlerine uyarı

Esnaf Odasından tütün ve alkol satan işyerlerine uyarı

Esnaf Odasından tütün ve alkol satan işyerlerine uyarı

Esnaf Odasından tütün ve alkol satan işyerlerine uyarı
Tütün mamulleri ile alkollü içki satan işyerlerinin 2013 yılı ruhsatlarının yenilenmesi istendi.
Erdek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Canbaz, “Tekel satış belgelerinin yenilemesini unutmayın” dedi.
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK), tütün mamulleri ve alkollü içki satan, Tekel bayilerine gönderdiği yazıda, 2 Ocak-1 Nisan 2013 tarihleri arasında satış belgelerinin yenilenmesi gerektiğini belirtti.
TAPDK’dan yayımlanan genelge hakkında bilgi veren Erdek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Canbaz, Tekel ürünleri satış belgesi bulunan, bakkal, büfe, market ile açıkta içki satışı yapılan, restaurant, lokanta, meyhane, birahane ve bar gibi yerlerin 1 Nisan 2013 tarihine kadar tekel satış belgelerinin yenilenmesi uyarısında bulundu.
Tekel bayilerinin satış belgelerinin bir yıl uzatılması işlemleriyle ilgili evrakların esnaf odasında düzenlendiğini hatırlatan Erdek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Canbaz,
“Bu yıl ruhsat harçları, toptan satıcılar için, il merkezlerinde 2 bin TL, ilçe merkezlerinde, 800 TL, perakende satış yapan bayiiler, il merkezinde 200 TL, ilçe merkezinde 120 TL, belde ve köylerde 40 TL, açık içki satıcıları, il merkezinde 800 TL, ilçe merkezi, belde ve köy gibi yerlerde 300 TL olarak belirlenmiştir.” dedi.
Canbaz, devam eden açıklamasında şöyle konuştu: “Satış belgelerini yenileyecek olan bayiiler, harçları Ziraat Bankası’nda ilgili hesaba yatıracak, makbuzunu bize getirecek. Makbuzun yanı sıra, oda aidatı makbuzu, işyeri açılış ruhsatının aslı, TAPDK’nın satış izin belgesinin aslı odamıza getirilecek. Biz burada aldığımız evrakları, TAPDK’ya göndererek, satış belgesinin süre uzatımını sağlayan alındı belgelerini bayilere dağıtacağız” dedi. Satış belgelerinin süre uzatım işlemini belirlenen tarihlerde yerine getirmeyen bayilerin belgeleri iptal durumuna düşecek.”
Haber: Yeni Erdek Gazetesi
Yükleniyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.